Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkımızda
03 Kasım 2007 Cumartesi Saat 23:15

Değerli okurlar,

Cherkessia internet sitesi;  ağırlıklı olarak anayurtta ve diasporada yaşayan insanlarımız arasındaki haberleşme ağının şu ana kadar yeterli oranda kurulamamış olması düşüncesinden hareketle; bizce çok önemli olan bu eksikliği gidermek amacıyla kurulmuştur.

Yayınlarımız öncelikle Türkçe, ardından Adigece ve halkımızın iletişiminde zorunluluk gerektiren, halkımızı diğer halklara tanıtacak dillerde de devam edecektir.

Amatörce başlarken zamanla profesyonelleşmek hedefimizdir.

Cherkessia internet sitesi; isminden de anlaşılacağı gibi ağırlıklı olarak Çerkeslerin yani Adıgelerin haber ve tüm alanlarda bilgi paylaşım platformu olacaktır. Ancak öncelik sırasına göre diğer kardeş Kafkasya halkları, Çerkesya’da yaşayan uluslara ve Çerkeslerin yaşadıkları ülkelerin durumuna ve dünyadaki gelişmelere açık olacaktır.

Cherkessia internet sitesi; kendi gündemini kendisi oluşturur. Tamamen bağımsız, özgürlükçü,çevreci, ulusalcı, savaşlara karşı ve barışçıdır.

Cherkessia internet sitesi; tüm dünyada halkların kendi topraklarında kendi kaderlerini belirleme hakkini savunur.

Çerkeslerin anavatanlarına dönme hakki ve kendi kaderlerini kendilerinin belirleyecekleri yaşama kavuşma doğrultusunda çalışmalarını sürdürecektir.

Cherkessia  internet sitesi; tüm dünyada ve anavatanda Çerkeslerin  hak ve özgürlüklerini savunabilmenin ölçütünü Çerkes halkının siyasallaşmasında görür ve bu doğrultuda yayın yapar.

Cherkessia internet sitesi; tüm ülkelerin anayasa ve hukuk kurallarına saygılı olmakla birlikte uluslararası yasa ve kuralların üstünlüğünün bilincindedir.

Anavatandaki Çerkes Cumhuriyetlerini Çerkesya’nın legal varisleri olarak görürken , tüm  dünya Çerkeslerinin anavatanları üzerindeki haklarının teslim edilmesini  destekler    ve   Çerkes topraklarının suni bölünmelerine karşı çıkar.

Cherkessia internet sitesi; nerede, ne zaman, kimler tarafından yapıldığına bakmaksızın  dünyadaki tüm soykırım suçlarını lanetler.

Cherkessia internet sitesi; anavatan dahil dünyadaki tüm Çerkeslerin  sorunlarına duyarlıdır.

Cherkessia internet sitesi; «Adıgelik insanlıktır» cümlesinin anlamının içini doldururken, her şartta ve her yerde Çerkes ulusal çıkarlarını öncelikli tutar. 

Cherkessia internet sitesi; halkımızın tüm fertlerini ulusumuzun temel direkleri olarak görür, ulusal refahın sağlanmasına katkı yapar ve katkıda bulunanları destekler.

Cherkessia internet sitesi; Çerkes halkının tarihi vatani olan “ÇERKESYA” üzerinde Çerkes halkının  tüm haklarının yılmaz savunucusudur. Tarihi “ÇERKESYA”yı halkımızın bugününün ve geleceğinin  tek ve değişmez zemini olarak görür.

Cherkessia.net - 2009Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net