Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
21’i Eyleminde Andzor Ahahov ile Dayanışma Vardı!
22 Aralık 2014 Pazartesi Saat 02:26
Her ayın 21 in de saat 21 de Rus Konsolosluğu önünde yapılan 28. basın açıklamasında Soçi eylemcisi Andzor Ahahov ile dayanışma öne çıktı.Her ayın 21' in de saat 21 de Rus Konsolosluğu önünde yapılan 28. basın açıklamasında Soçi eylemcisi  Andzor Ahahov ile dayanışma öne çıktı. Çerkes Hakları İnsiyatifinin dün akşam (21 Aralık 2014) düzenlediği basın açıklaması eylemine,  Çerkesya Yurtseverleri’de Andzor Ahahov ‘un resim ve dövizleri ile katıldılar. Bilindiği gibi Kaberdey Balkar Cumhuriyetinden  Çerkes aktivist Andzor Ahahov, Soçi eylemlerinin başladığı gün Nalçik de  Çerkes bayraklı sessiz  protesto gösterisi düzenlemiş  ardından da güvenlik güçlerinin  işkencesine ve tacizlerine maruz kalmıştı. 

Geçtiğimiz günlerde işkence iddiasını geri çekmediği için yeniden dava açılması gündeme gelen Ahahov için, dünyanın çeşitli  ülkelerinde yaşayan Çerkes aktivistler, 65 imzalı destek bildirisi yayınlamışlardı. http://www.cherkessia.net/news_detail.php?id=6504

Bölgeyi gözleyen analistler, bu destek bildirisinin Soçi olimpiyatından bu yana Rusya’ya karşı Çerkesleri bir araya getiren en önemli olay olduğuna dikkat çekmişlerdi. http://www.cherkessia.net/news_detail.php?id=6505Cherkessia.net,  22 Aralık 2014Bu haber toplam 1841 defa okundu.


CanerK'UEK'UE

Ahohov bizim milli meselmizdir. onu yalnız bırakırak eğer biz de yalnız kalacağız. Ahohov nahıj bizden yani diasporada yaşayan Çerkesimsilerden Daha çok vtanperverlik yaptığı için tutuklandı.... Sayın Ahohov'un kurtulması için gereken her çeyi yapabilecek cesur diaspora evlatlarına ihtiyacımız var...
DIZEQUETME DILHEŞS..

24 Aralık 2014 Çarşamba Saat 22:01
Osman Zeki Yılmaz

Ahahov ne yapmış. Bombalı saldırı mı? Birini mi öldürmüş? Evmi kundaklamış?

Soçi olimpiyatları olduğu gün Çerkes bayrakları ile bir kaç pankartla Nalçik sokaklarında gözükmüş. Suça bakar mısın? Ne büyük ne affedilmez ne kadar zararlı bir eylem?

Teşekkürler arkadaşlar. Hem imza kampanyası için hemde şu yürüyüşe katılan herkese minnettarım.

23 Aralık 2014 Salı Saat 01:30
Almir Abreg

Молодцы адыги Турции. Вышли на демонстрации в защиту Андзора.

22 Aralık 2014 Pazartesi Saat 21:12
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net