Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Andzor Ahahov Düzmece Suçlamalarla Hapsedilmek İsteniyor!
20 Haziran 2014 Cuma Saat 23:36
Kabardey- Balkar Cumhuriyeti başkenti Nalçik'ten gelen haberlere göre, Anti Soçi eylemcisi Andzor Ahahov'a suçlama dosyası savcılık tarafından tamamlandı ve kısa zaman içinde mahkemeye verilecek.

Hatırlanacağı gibi, Andzor Ahahov Soçi Kış Olimpiyatları açılış gününde Nalçik'te olimpiyatlara karşı eylem organize etmiş ve tutuklanarak 10 gün hapis yatmıştı. Salıverildikten sonra poliste işkence gördüğünü açıklayan Andzor Ahahov'a baskılar artarak devam etmiş, evi defalarca aranmıştı. Bu aramalar sırasında evinde bulunan ruhsatlı silahlar için yasadışı mühimmat bulundurduğu gerekçesiyle polis ve savcılık tarafından soruşturma başlatılmıştı. Evinde yasadışı mühimmat bulundurmadığını, av fişeklerini yasal mağazalardan aldığını söyleyen Ahahov, savcılığa verdiği işkence iddiasını geri almadığı için hapis cezası ile tehdit ediliyor.

Ahahov’un işkence gördüğüne dair dilekçesini mahkemeye iletmeyen savcılık, ona karşı dosyayı hazırlamakta oldukça hızlı davranıyor. İşkenceci polisler ve suç ortağı savcılık, Rusya'daki hukuki durumu yeterince yansıtıyor ancak gerçekleri gizleyemiyor.

Not: Cherkessia.net sitesi olarak bu hukuk mücadelesinin takipçisi olacağımızı, Çerkes halkının yiğit bir evladı olan Andzor Ahahov’un yanında olduğumuzu bir kez daha not düşüyoruz.

Konuyla ilgili daha önce ki yayınlarımızın linki:

http://www.cherkessia.net/news_detail.php?id=6110

http://www.cherkessia.net/news_detail.php?id=6267

KBC- Nalçik

Cherkessia.net, 20 Haziran 2014


Bu haber toplam 2727 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net