Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
NALÇİK'TE İŞKENCECİ POLİSLER SOYGUNCULUĞA DA BAŞLADI!
28 Şubat 2014 Cuma Saat 22:06
2014 Soçi Kış Olimpiyatlarının açıldığı 7 Şubat tarihinde Nalçik'te Çerkes – Rus savaşında ölen atalarını anma eylemi yapan Çerkes aktivistlerden organizatör Andzor Ahohov'un evi bu sabah aranarak bazı eşyalarına ve 4 arabaya el konuldu.


2014 Soçi Kış Olimpiyatlarının açıldığı 7 Şubat tarihinde Nalçik'te Rus-Çerkes savaşında ölen atalarını anma eylemi yapan Çerkes aktivistlerden organizatör Andzor Ahohov'un evi bu sabah aranarak bazı eşyalarına ve 4 arabaya el konuldu.

Sabah saat 07.30 sıralarında Andzor Ahahov'un evine gelen 20 kadar polis öğleye kadar arama yaptı. Evde yasal olarak bulunan 3 av tüfeği, bir travmatik tabanca, 1. Dünya savaşı yıllarından kalma Avusturya süngüsü, iki bıçak, bilgisayar, flaş bellekler, devletten kiralayarak meyvecilik yaptığı tarla evrakları ve dört araba polise götürülerek 6. şube denilen birimin bahçesinde mühürlenerek bırakıldı.Öğleden sonra Nalçik'te bulunan İnsan Hakları örgütüne ve dünya Çerkeslerine çağrı yapan Ahohov, haklarının korunmasını istedi.
Andzor Ahahov bu durumu, tutukluluğu sona erdikten sonra "Gazete Yuga" ya yaptığı açıklamada, kendisine işkence yapıldığını söylemesine bağlıyor. 10 günlük tutukluluğu sonrası, kendisine işkence yapıldığını açıklamasından sonra işyerinde de defalarca devlet organlarının kontrollere başladığını ifade eden Andzor Ahohov; "Atalarımı anmama karşı çıkanlar, pratikte benim Çerkesliğime de karşı çıkıyorlar." dedi.

Cherkessia.net’in notu:
Emperyalist Rusçu çizginin biraz dışına çıkan Çerkes aktivislere yapılan baskı, yıldırma, işlerinde engeller çıkartarak ekonomik darbe vurma, hiçbir geçerli neden olmadan araçlarına el koyarak engelleme ve bilgisayarlarını alarak sosyal iletişim bağlarını koparmak gibi faşizan yöntemler, bürokratik oligarşinin uyguladığı hezeyanlardır.

Kabardey-Balkar Cumhuriyeti Başkanı Yuriy Koko'yu derhal duruma el koyarak yapılan yasadışı uygulamaları durdurarak, işkenceci polisleri hakim karşısına çıkarmasını talep ediyoruz.

Cherkessia.net sitesi ve Çerkesya Yurtseverleri olarak, aktivistlerin durumunun takipçisi olacağımızı, Çerkesyada yapılan baskı - sindirme girişimlerini her durumda deşifre edeceğimizi ve aktivistlerin hukuki pozisyonlarının arkasında olacağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız.

Andzor Ahahov'un KBC Nalçik İnsan Hakları Derneği sitesinde yayınlanan başvuru metni:

http://zapravakbr.ru/index.php?option=com_content&view=article&id=266%3A2014-02-10-10-26-41&catid=4%3Adoc&Itemid=6

Andzor Ahahov'un gazete Yuga'ya yaptığı açıklamaları yayınladığımız haber linkimiz:

http://www.cherkessia.net/news_detail.php?id=609728 Şubat 2014

Cherkessia.net, Nalçik


Bu haber toplam 3990 defa okundu.


Basbiy Enis

Bu rusya devlet değil mafya teşkilatı.sömürgeci insanlık dışı yapı.

03 Mart 2014 Pazartesi Saat 20:43
Bidanuk

Sessiz anma eylemi yapanlara güç gösterisi yapmak nasıl oluyorsa?

Ne yapmış bu insanlar? Vurmuş kırmış mı? Polisinizi tacizmi etmiş?

Yasadışı ne yapmış? Kolluk güçlerinizi evlatlarımızın üstünden çekin artık? YIKUN!

03 Mart 2014 Pazartesi Saat 00:34
Blenawo Erkan

Hösst desem. Adamları sessiz protesto yapıyorlar diye içeri al,
sonra bi ton dayak at,
kafalarına poşet geçir,
yetmiyor.
Bıraktıktan sonrada evlerine baskınlar düzenle eşyalarını hırsızla el koy. Bu nedir yahu? Bu kadarı muz cumhuriyetlerinde olmaz. yuhh artık!

01 Mart 2014 Cumartesi Saat 01:29
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net