Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Khuade Adnan’a Yine Çirkin Kumpas ve Gözaltı!
05 Mayıs 2016 Perşembe Saat 23:02
Khuade Adnan bugün (5 Mayıs) Maykop’da ki mağazasından çıkıp evine gittiği sırada mali polis tarafından alınarak emniyete götürüldü.


Khuade Adnan bugün (5 Mayıs) Maykop’da ki mağazasındançıkıp evine gittiği sırada mali polis tarafından alıkonularak emniyete götürüldü. Emniyet'de ki sorgusunun ardından göz altına alınan Khuade Adnan’ın yarın sabah mahkemeye çıkması bekleniyor. 

Maykop’dan alınan bilgiye göre; Khuade Adnan yanında ki misafirler ile beraber evinin önüne geldiği sırada eski bir trafik cezası neden gösterilerek ve kırmızı ışıkta geçtiği ileri sürülerek önce trafik polisleri tarafından alıkonuldu. Aradan 15 dakika geçmeden mali polis olaya müdahil oldu ve özel tim polisi eşliğinde 8 araçla emniyete götürüldü. Khuade Adnan’ın gözaltına alınmasını komplo olarak değerlendiren görgü tanıkları yarın sabah yapılacak  mahkemeyi bekliyor.


Konuyla ilgili Natpress haberinin linki: http://www.natpressru.info/index.php?newsid=10391


Not: Cherkessia.net sitesi yayın kurulu ve Çerkesya Yurtseverleri olarak Khuade Adnan’ın yanında olduğumuzu, kendisine uygulanan tüm hukuksuzlukları tacizleri takip ettiğimizi  ve konuyla ilgili gelişmeleri paylaşmaya devam edeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz. 


Cherkessia.net, 5 Mayıs 2016 Bu haber toplam 4729 defa okundu.


hapi cevdet yıldız

Sayın Khuade Adnan'a yapılan davranış, biçim olarak Rusya'nın 1864 Çerkes soykırımı suçunun sorumluluğunu taşımaya devam ettiğini gösteriyor. Khuade Adnan'a yüklenen fiili bir Rus'da işlemiş olsaydı aynı işlem uygulanacak mıydı?..
Sorunun asıl ayıracı bu. Bir para cezası ile geçiştirilebilecek basit bir olay bu denli çığırından çıkartılabiliyorsa o ülkede hem de büyük bir insan hakları ihlali vardır anlamına gelir.
Çerkes polis ki değildir, velev ki Çerkes asıllı da olsalar, ruhen Ruslaşmış kişiler Rus'tan daha adileşmiş kişiler olabilirler.
Korkunun ecele faydası yoktur. Korkulmamalı, ancak kışkırtmalardan da kaçınılmalı, karşı tarafın eline koz verilmemeli, hukuk yoluyla haklar aranmalı ve kötülükler teşhir edilmelidir.
O polis, Çerkes polisi değil Rus polisidir. Çerkesçe soruya Rusça yanıt veren kişi ya da kişiler Çerkes sayılabilirler mi? Çerkes kökenli olmak Çerkes olmak için yeterli olabilir mi? Yanlış ifadeler kullanılmamalı ve yanılmalara yol açılmamalı.
Khuade Adnan'a geçmiş olsun derim.

06 Mayıs 2016 Cuma Saat 14:53
Ishak Sadik Kaymaz

Kızgın kırgın yüregim nefret dolu...

06 Mayıs 2016 Cuma Saat 14:25
Eşref BAŞ

Yazıklar olsun ki bize işgalciler tarafından100 araçla gözaltı yapılabilecek kadar henüz vatanımıza hizmet edememişiz. Sekiz araç ne ki?...

06 Mayıs 2016 Cuma Saat 13:14
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net