Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Khuade Adnan Polisteki İfadesinden Sonra Gözaltına Alındı!
15 Aralık 2015 Salı Saat 23:24
Çerkesya aktivisti ve Çerkesya Yurtseverleri sözcülerinden Khuade Adnan'a yönelik hukuksuz uygulamalara bugün bir yenisi daha eklendi.

Çerkesya aktivisti ve Çerkesya Yurtseverleri sözcülerinden Khuade Adnan'a yönelik hukuksuz uygulamalara bugün bir yenisi daha eklendi.


Bugün (15 Aralık) sabah saatlerinde Khuade Adnan’ın kızının Maykop’da ki dükkanına gelen iki FSB memuru ve bir polis görevlisi, ellerinde arama emri olmadan mağazayı aramak istedi.

Khuade Adnan

Herhangi bir arama için kontrol evrağı soran Khuade Adnan’a mukavemet eden görevliler daha sonra kendisini polise şikayet ettiler. Bu olay sonrası Maykop savcılığına şikayet başvurusu yazmak için yola çıkan Khuade Adnan polis tarafından gözaltına alındı. Geceyi polis merkezinde geçirecek ve çarşamba sabahı mahkemeye çıkarılacak.  


Aşağıda Khuade Adnan’ın göz altına alınmadan önce  Facebook sayfasından paylaştığı notu yayınlıyoruz.

Tıklayınız: https://www.facebook.com/adnan.khuade?fref=ts


Değerli arkadaşlar,

Dün kızımın adına olan dükkanıma rospatrebnadzor adlı kontrol kurumu 2 FSB'li ve bir polis ile geldiler. Herhangi bir kontrol emri göstermediler. 3 saat kadar uğraşıp protokol yazıp gittiler. Bugün aynı kişiler yine geldiler. Kızım sert çıkmış. Beni arayınca bende gittim. Ellerinde herhangi bir evrak yoksa dışarı çıkmalarını söyledim. FSB'li dışında hepsi çıktı. Onu da çıkarmak istedim ama başaramadım. Herkes dışarı çıkınca o içeride kalsa da dükkanı kapamak istedik. Bu defa kendi beni tuttu ve çıkarmak istemedi. Kapı ağzında beni içeri doğru iterken cam kırıldı. Kırılan cam deri kabanımı kesti.

Cam kırılınca ben elinden kurtularak dışarı çıktım. Ve dükkanı kapatıp eve geldik. Aradığım avukatların hepsi şu anda meşgul. Bir avukat Türkiye ile irtibatlı olanların hepsine yapılıyor dedi. Bugün sen 3. sün dedi arayan.

Kızım ve eşim dükkana döndüler. Diğerleri de beklemede ve onlardan kontrol hakları olduğunu ve dükkanı açmalarını talep ediyorlar. Açmadıkları taktir de kapıyı kırıp gireceklermiş. Bende bunu yazıp, savcılığa şikayet dilekçesi yazmaya gideceğim. Şimdilik bu kadar.


Ç.net Notu:Khuade Adnan'ın daha önceki tarihlerde Xeku de yaşadığı hukuksuzlukları haber yaptığımız linkler; 

Tıklayınız, http://cherkessia.net/news_detail.php?id=6680

                   http://cherkessia.net/news_detail.php?id=6696

                 http://cherkessia.net/news_detail.php?id=6746


Cherkessia.net, 15 Aralık 2015Bu haber toplam 5866 defa okundu.


Yurdakul Recep

RUSYA'YI PROTESTO ETMEYEN TÜM FEDERASYONLARIMIZ, DERNEKLERİMİZ, STK VE SİVİL TOPLUM ÖNDERLERİ KINANMALI!
İSTİFAYA DAVET EDİLMELİ!
Khuade Adnan ve diğerlerine yapılanlar Rusya'daki " NEOFAŞİST" uygulamaları bilenler için çok şaşırtıcı değil!
Yeni bir hukuksuz davranış daha!
ANCAK "ÇERKESYA" İÇİN ATAN BİR YÜREĞE ÖZELLİKLE İÇİNDEN ÇIKTIĞI TÜRKİYE DİYASPORASININ BU KADAR DUYARSIZ KALMASI İSE KLAVYE BAŞINDA DAHİ DESTEK VERMEMESİ ÇOK ŞAŞIRTICI!
HATTA GARİP!

16 Aralık 2015 Çarşamba Saat 11:33
Jane (Besleney)

Bu nedir ya şimdi. Uçak krizinden biz mi sorumluyuz bunun öcü orada yaşayan çerkeslerden alınıyor :(

Adnan abi Maykop'da hem Ruslar hemde diğer insanlar tarafından sevilen birisi ben bunun şahidiyim. FSB si, polisi, görevlisi başına üşüştüler onun. Ne istiyorlar Adnan Abi'den?
Ticaretle uğraştığı için açık hedef nasılsa. Git bas dükkanını ne istersen yap. Adnan abi seni seviyoruz yanındayız.

16 Aralık 2015 Çarşamba Saat 10:46
Şogen Y. Baturalp

Vay be! büyük devlete bak sen.
Maykopda işinde gücünde bir adamı itip kakmak büyük devlet işi öyle mi? Ergen çocuklar gibi etrafa çatmaya yer arayan kendi vatandaşlarına hak hukuk tanımaz kumpaslar kuran büyük devlet oluyor öyle mi?
Vah vah vah. Acıdım bu rusyaya şimdi Adnan Khuadeyi içeri atmak ne büyük marifetmiş öyle.

16 Aralık 2015 Çarşamba Saat 03:04
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net