Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
24 Ağustos Ukrayna Bağımsızlık Günü
24 Ağustos 2022 Çarşamba Saat 14:29
24 Ağustos Ukrayna Bağımsızlık Günü kutlu olsun!
 
Ukrayna Bağımsızlık Bildirgesi'nin, 24 Ağustos 1991 yılında yayınlanması nedeniyle, 24 Ağustos günü, Ukrayna Bağımsızlık Günü olarak kutlanmaktadır. 
 
 
Bağımsız bir devlet olarak doğan Ukrayna, hür dünya ile entegre olmak hedefini daha o tarihlerde belirlemişti. Ancak, 21. yüzyılda bile, askerlerle ve zor kullanarak ülkeleri işgal etme ve halkları boyunduruk altında tutma siyasetinden vazgeçmeyen Rusya'nın ilkel yönetimi tarafından topraklarının bir kısmı işgal edilmiş ve sivil Ukrayna Halkı'na karşı tarihin en utanç verici aşağılık suçları yeniden işlenmiştir. 
 
 
Ukrayna Halkı'nın ve ordusunun büyük direnişi  sayesinde, ilkel Rusya yönetiminin işlediği savaş ve insanlık suçları için hesap günü hızla yaklaşmaktadır. 
 
 
Rusya'nın, Ukrayna'nın bağımsızlığına son vermek ve Ukrayna Halkı'nı köleleştirmek için başlattığı savaş, bunun tam aksine, Ukrayna'nın bağımsızlığını ve toprak bütünlüğünü pekiştirmiştir. Yakında Ukrayna Ordusu ve Ukrayna Halkı, işgalci barbarları topraklarından bütünüyle defedeceklerdir.
 
 
Ukrayna'da Rus işgalinin sona ermesiyle yeni bir dönem başlayacak ve Rusya eski Sovyet coğrafyasında bağımsızlığını kazanmış devletlere karşı, başka halklara yardım kılıfını ve onların adlarını kullanarak yürüttüğü vekalet savaşlarına ve işgallerine de son vermek zorunda kalacaktır.
 
 
Ukrayna'nın, sonsuza dek, modern ve demokratik bir devlet olarak bağımsız kalacağına olan inancımızı yineler, Ukrayna bağımsızlık gününü, Ukrayna Milli Marşına ait aşağıdaki dizelerle kutlarız;
 
 
-Ukrayna'nın ne özgürlüğü, ne de onuru yok oldu,
 
 
-Gelecek, bizim, Ukrain kardeşlerin üzerine bir kez daha gülümseyecek,
 
 
-Düşmanlarımız, güneşte yok olan çiy taneleri gibi yok olacaklar,
 
 
-Ve biz kardeşler de kendi özgür topraklarımız üzerinde hükmedeceğiz...
 
 
Cherkessia.net, 24 Ağustos 2022

Bu haber toplam 1184 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net