Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
22. Uluslararası Binicilik Sergisi 'İpposfera' St. Petersburg'da gerçekleştirildi!
15 Haziran 2021 Salı Saat 14:18
Rusya ve BDT'deki en büyük binicilik etkinliği olan 'İpposfera', her yıl yüzlerce katılımcıyı, farklı Rus bölgelerinden 20'den fazla çeşit ırktan yüzlerce atı, sporcuları, uzmanları ve bu en güzel hayvanların tüm sevenlerini ağırlıyor.

Rusya ve BDT'deki en büyük binicilik etkinliği olan "İpposfera", her yıl yüzlerce katılımcıyı, farklı Rus bölgelerinden 20'den fazla çeşit ırktan yüzlerce atı, sporcuları, uzmanları ve bu en güzel hayvanların tüm sevenlerini ağırlıyor.

Adige temsilcileri için, bir Kabardey (Çerkes) at ırkı olan Adıgeş'in tüm güzelliğini, gücünü ve yeteneklerini gösterdikleri "İpposfera"ya katılmak güzel bir gelenek haline geldi.

 

Ve bu kez "İpposfera" sergisinin binlerce katılımcısı ve konuğu, sadece Kabardey at ırkı ile değil, aynı zamanda Adige kültürünün zenginliği ve güzelliği ile de tanışmış oldu.

 

Bu arada, heyetimiz eve eli boş dönmedi. Nalmes isimli aygırımız, İpposfera sergisinin ikincisi seçildi!

 

Ayrıca, Alkes Hablauk'un eyeri altındaki Nalmes, "Sozvezdiye Şagdi" geçişinin şampiyonu oldu. İkincilik, Şahmurad Goguşev'in eyeri altındaki Legion isimli aygıra gitti. Üçüncülük, Zurab Nahuşev'in eyerinin altındaki Bibars isimli aygırın oldu. Seyirci ödülünü ise Aslan Kajarov'un eyeri altındaki Almaz isimli aygır kazandı.

 

Bölgeler Arası Biniciler Birliği "Şyu Hase" temsilcilerine, "Abreki" topluluğuna, heyetin tüm üyelerine, Uluslararası Binicilik Sergisi "İpposfera"da bölgemizi layıkıyla temsil ettikleri için en içten teşekkürlerimi sunuyorum!

 

Adıgey Başkanı Murat Kumpilov

Kaynak:http://www.natpressru.info/index.php?newsid=12470&fbclid=IwAR2FdPcyY3eKw3f_nmU9BSriyOhZ6e5jgsFgRQtB1qZkHHZi5axlaweGj6I

 

Çeviri: Ahsen Sıla Gökpınar

Cherkessia.net, 15 Haziran 2021


Bu haber toplam 1449 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net