Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nağaple Askerbiy'in Filmi 'Merhamet Feat'in Sunumu Adıgey'de Gerçekleşecek!
06 Haziran 2021 Pazar Saat 00:20
Maykop'ta bulunan Adigey Cumhuriyeti Devlet Filarmoni Merkezinde 22 Haziran'da Nağaple Askerbiy'in

 

Maykop'ta bulunan Adigey Cumhuriyeti Devlet Filarmoni Merkezinde 22 Haziran'da Nağaple Askerbiy'in  "Merhamet Feat" adlı yeni belgesel filminin sunumu yapılacak. 

Yazar, Facebook sayfasında bu konuda bilgi veriyor: “Resim, XX yüzyılın Yahudi halkının trajedisini - Shoah veya Holokost'un yanı sıra Çerkesler-Çerkeslerin 19. yüzyılın Kafkas Savaşı'nın trajedileri ile Yahudilerin yaşadığı acı arasındaki ilişkiyi anlatıyor.

 

Kuzey Kafkasya'nın Naziler tarafından işgali sırasında Kabardey-Balkar, Karaçay-Çerkes ve Adıgey'in Çerkesleri, Yahudileri kaçınılmaz ölümden kurtarmış, Yahudi çocukları ve yetimleri evlat edinmiş ve evlat edinmiştir.

 

"Merhamet Feat" filmi sadece sıradan insanların savaş yıllarında sergilediği merhamet başarısının hatırasını yaşatmayı değil, aynı zamanda halkları birbirine yakınlaştırmayı, evrensel insani değerleri, barışı ve hoşgörüyü teşvik etmeyi amaçlıyor.

 

Etkinlik 18:30'da başlıyor. (Ücretsiz giriş)

Kaynak: http://www.natpressru.info/index.php?newsid=12456

 

Çeviri: Lıperiıt Perenıko

Cherkessia.net, 6 Haziran 2021


Bu haber toplam 1304 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net