Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Martin Koçesoko'nun Davası 11 Aralık Tarihine Ertelendi!
27 Kasım 2020 Cuma Saat 20:49
Martin Koçesoko davasının duruşması bugün saat 10.00 da Urvan bölge adliyesinde yapıldı. Gizli tanıklar ve savcılık tanığı Mkrtumyan bugün mahkemeye çıkmadı.

 

Martin Koçesoko davasının duruşması bugün saat 10.00 da Urvan bölge adliyesinde yapıldı. Gizli tanıklar ve savcılık tanığı Mkrtumyan bugün mahkemeye çıkmadı.

 

Savcı, tanıkların başka bölgeden bir görevden geldiklerini ve 10 Aralık'a kadar karantina altında olduklarını, savcılık, tanığının Rostov'da olduğunu, ancak bir sonraki celseye katılımının sağlanacağını açıkladı. 

 

Bunun üzerine, avukat Ludmila Koçesoko, savcılık tanığı Viblov ile aynı mahalde yaşadığını ve onu geçen gün Mkrtumyan ile beraber gördüğünü belirtti. Mahkeme, savcılık tanığının ifadesini ve sorgulama protokolünü okumayı teklif etti. Avukat buna karşı çıktı, ancak hakim, tanık Mkrtumyan'ın ifadesini ve kısmen de yüzleşme protokolünü okudu.

 

Bir sonraki celse 11 Aralık  saat 10.00'da yapılacak.

 

Mahkeme, savcılığa gizli tanıkların ve savcılık tanıklarının bir sonraki celsede hazır olmalarının sağlanmasını istedi ve gelmedikleri takdirde ifadelerinin savcılık için delil olarak dikkate alınmayacağını belirtti.

Kaynak: Хабзэ Хасэ

 

Çeviri: Tlepşuko Ömer Çakırer

Cherkessia.net, 27 Kasım 2020


Bu haber toplam 1748 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net