Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Yardımlaşma Konusunda Sosyal Medyada Öne Çıkan Tercihler:
31 Temmuz 2020 Cuma Saat 02:15
Büyük Miktarda Parayı Nasıl Kullanırsınız? Birçok insanın zengin olmayı hayal ettiği bilinmektedir. Aynı zamanda, büyük para biçimindeki zenginliğin, piyangoda büyük bir kazanç elde etmenin ya da sadece gökten düşme şeklinde aniden ortaya çıkmasını beklemek...

Büyük Miktarda Parayı Nasıl Kullanırsınız? Birçok insanın zengin olmayı hayal ettiği bilinmektedir. Aynı zamanda, büyük para biçimindeki zenginliğin, piyangoda büyük bir kazanç elde etmenin ya da sadece gökten düşme şeklinde aniden ortaya çıkmasını beklemek ...

İnsanlar buna "aptalın rüyası" diyorlar, çünkü böyle büyük bir paranın hiç kimseye asla ulaşmadığı açıktır. Ya çalmanız ve hapse girmeniz ya da kazanmanız gerekir. Bununla birlikte, dürüst çalışma ile, elbette, çok nadiren kazanılır.

 

Yine de, eğer aniden çok büyük bir miktar paranın sahibi olsaydınız, bunu nasıl harcardınız?

 

Bu soru dün bir kişi tarafından Instagram kullanıcılarına soruldu. Bu konuyu tartışmak isteyen kişiyi neyin motive ettiğini bilmiyorum, belki de vatandaşların hangi kişisel ya da sosyal alanda yaşadıklarını bilmek istiyordu.

 

Paylaşıma 70 yorum yapıldı. Kullanıcıların çoğu yetimlere, hasta ve muhtaç çocuklara yardım etmeye istekli olduklarını gösterdi:

 

- Hepsini yetimhanelere dağıtırdım.

 

- Yetimhanelere ve huzurevlerine verirdim.

 

- Kanserli insanlara yardım etmek için bir fon açardım.

 

- Hasta çocukların tedavisi için ödeme yapardım.

 

- 80 yaş üstü emekliler için ekstra ödeme yapardım.

 

- Hasta ve fakirlere yardım ederdim.

 

Kullanıcılardan biri, Türkiye'ye tedavi için giden, 10 milyon rubleye ihtiyacı olan hasta bir çocuk Damir Shkezhev'in tedavisini ödeyeceğini yazdı. Ben onun hakkında bir yazı yazdım.

 

Demir'e yardım

Başka bir kullanıcı, spinal kas atrofisi teşhisi konan ve 155 milyon ruble değerinde Zoldensma ilacına ihtiyaç duyan başka bir çocuk olan Magomed Tyubeev'in tedavisini ödeyeceğini yazdı . Bu miktarın, daha önce bildirildiği gibi, sadece 9 milyondan fazla ruble toplandı.

 

Kadın şöyle yazdı: "Çocukların hasta olmanın ne demek olduğunu iyi bilerek hasta çocuklara, yetimlere yardım ederdim. Tedavisi için ödeme yapardım.Bir ilaç, bir enjeksiyon, bir ay ağrısız yaşamak için 160 bin ruble maliyeti. "

 

Kullanıcıların başka bir kısmı, büyük miktarda para harcama konusundaki soruya cevap verirken, kişisel çıkarları ilk sıraya koyuyor. Bunlardan biri, ilk önce parayı ailesine ve daha önce yardımcı olan akrabalarının çıkarları için harcayacağını ve geri kalanı için fakir ailelerden gelen çocukların tedavisi için bir klinik açacağını yazıyor. Birisi kız kardeşlerinin tedavisi için, diğeri - ebeveynlerinin sağlığı için ödeyecek ve üçüncüsü çocukları arasında bölünecek, dördüncüsü eğitim ve seyahat için yatırım yapacaktı.

 

Konutları olmayan insanlar şöyle yazıyor "Rahat bir ev satın alırdım", "İnşaatımı bitirip başkalarına yardım ederdim." Çok basit arzular da var. Yani, bir kadın "Kızım için bir elbise alacağım" yazdı. Görünüşe göre, bu hayallerinin sınırı olmalı.

 

Sadece bir kullanıcı küresel olarak düşünüyor: "Fabrikalar ve işyerleri kurar insanlara iş veririm."

 

Müslümanlar da toplumsal ve kişisel çıkarlar anlamında bölündüler. Biri büyük bir cami inşa edeceğini, diğeri ise aynı anda dört kadınla evleneceğini yazdı. Kullanıcının biri felsefe yaptı. Büyük miktarda bir paranın insanları bozduğunu, hayal edenlere, herkesin bunu kendi yararına ve başkaları için kullanamayacağını hatırlattı.

 

Servetinizi başkalarıyla paylaşır mısınız?

 

Kaynak: https://www.kavkaz-uzel.eu/blogs/83787/posts/44331?fbclid=IwAR1HQepZNt3xoFHM4dbO-oPIBcktKVSEQPnnjU8YLFc1HuhLz6TCJ74GlPM

 

Çeviri: Beşto Yılmaz Beştepe

Cherkessia.net, 31 Temmuz 2020


Bu haber toplam 1914 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net