Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abhaz Muhalefeti Fiilen Başkanlık Binasını Kontrol Altına Alıyor!
10 Ocak 2020 Cuma Saat 21:20
Sohum'da protestocular de facto Abhazya Cumhuriyeti başkanlık binasını ele geçirdiler.Binanın zemin katındaki neredeyse tüm pencereler kırıldı, birkaç düzine kişi içeri girdi.
 
ekhokavkaza, 9 Aralık 2020
 
Sohum'da protestocular, de facto Abhazya Cumhuriyeti başkanlık binasını ele geçirdiler. Binanın zemin katındaki neredeyse tüm pencereler kırıldı, birkaç düzine kişi içeri girdi. 
 
 
Binanın çevresindeki yüzlerce kişi "Hacımba, istifa" diye slogan attılar. EkhoKafkaz muhabirinin verdiği bilgiye göre, Raul Hacımba başkanlık binasında yoktu.
 
 
Binadaki protestocular beraberindekilere girişte, binaya hasar vermemeleri doğrultusunda çağrı yaptılar.
 
 
Gazeteciler, protestocular ve hükümet destekçileri arasında çatışmalar olduğunu bildirdi. Buna ilave olarak olarak, bazı protestocular neler olduğunu kamera kaydı altına almayı talep ettiler.
 
 
İnsanlar, muhalefet liderlerinin protestoculara çağrı yapmasını bekliyorlar. Öte yandan görevdeki cumhurbaşkanı Raul Hacımba'nın istifa etmeyi kabul ettiği mevcut kalabalığın içinde konuşuluyor.
 
 
 
 
 
 
Çeviri: Awtle İbrahim
 
Cherkessia.net, 10 Ocak 2020

Bu haber toplam 2117 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net