Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çerkes Aktivisti Martin Koçesoko, Polisin Sosyal Medya Hesaplarına Erişimi Olduğunu Söyledi!
29 Ağustos 2019 Perşembe Saat 00:38
Çerkes aktivisti Martin Koçesoko, polisin sosyal medya hesaplarına erişimi olduğunu söylüyor ve hesaplarına erişimi olan kolluk görevlisinin adını istiyor.

 

Çerkes aktivisti Martin Koçesoko, polisin sosyal medya hesaplarına erişimi olduğunu söylüyor ve  hesaplarına erişimi olan kolluk görevlisinin adını istiyor.

Uyuşturucu bulundurmakla suçlanan Xabze sivil toplum kuruluşu başkanı Martin Koçesoko, Kabardey-Balkar'daki Lesken bölgesi savcısı olan Adam Karov'a telefon ederek, sosyal medya hesaplarına erişimi olan kolluk görevlisinin adını istedi.

 

Aktivist, önleyici tedbirlerin ev hapsi biçiminde kaldırılmasının ardından cep telefonu kullanma imkanı olduğunu iddia ediyor. Ve telefondan, polisle birlikte iken, sosyal ağlardaki sayfalarda ve e-posta kutusundaki tüm şifrelerin değiştirildiğini buldu.

 

Koçesoko itiraz başvurusunda "Şu anda bu sayfaları kontrol edemiyorum, hatta onları silemiyorum bile. Aynı zamanda, polis memurlarından biri sosyal ağlardaki tüm sayfalara ve e-posta adresine tam erişime sahip. Bu çalışanlar benim adıma, yasak olan veya olumsuz bilgiler yayınlama ve daha önce yayınlanan içeriği bozma fırsatına sahip" diyor.

 

Ayrıca, ikamet ettiği yerde aramaların ve incelemelerin yapılmasının yanı sıra, bilgisayarların ele geçirildiği Nalçik'teki Xabze sivil toplum kuruluşunun bulunduğu yerde de netlik talep ediyor.

 

Kavkaz.Realiy'in sürece dair notu: 

Xabze sivil toplum örgütünün başkanı 7 Haziran'da Nalçik'te gözaltına alındı. Güvenlik yetkilileri, arabasında bir torba uyuşturucu bulduğunu söylediler. İlk başta, aktivist suçlamaları reddetti, ancak 13 Haziran'da İçişleri Bakanlığı Koçesoko'nun esrar alımı ve bulundurma suçunu kabul ettiğini söyledi. Daha sonra, Koçesoko bu itirafı baskı altında vermek zorunda kaldığını belirtti. 25 Haziran'da, Kabardey-Balkar Yüksek Mahkemesi, aktivisti ev hapsinde tutmaya karar vermişti. 

 

Kaynaklar: 

https://www.kavkazr.com/a/30132714.html?fbclid=IwAR1A1G6qrgSELBeMf2xbHbVeb_ukVFDXwUzcAowXH-1plNmnnU7mWg7gz90

http://www.zapravakbr.ru/index.php/30-uncategorised/1330-martin-kachesokov-u-kogo-to-iz-sotrudnikov-politsii-imeetsya-polnyj-dostup-ko-vsem-moim-stranitsam-v-sotsialnykh-setyakh-i-pochtovomu-adresu?

 

Çeviri: Tlepşuko Ömer Çakırer

Cherkessia.net, 29 Ağustos 2019


Bu haber toplam 2150 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net