Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sergey Lavrov: Ermenistan ile Durum Farklı, Kendisi Kafkasya’da Rusya’nın Esas Ortağıdır!
18 Temmuz 2019 Perşembe Saat 14:32
Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Rus ''Argümanlar ve gerçekler'' (Аргументы и факты) gazetesine Rusya’nın müttefikleri ve ortakları hakkında röportaj verdi.

 

Rusya Federasyonu Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Rus ''Argümanlar ve gerçekler'' (Аргументы и факты) gazetesine Rusya’nın müttefikleri ve ortakları hakkında röportaj verdi.

Eski Sovyet ülkelerindeki ve Ermenistan’daki siyasi gelişmelerini yakından takip ettiklerini ifade eden Lavrov SSCB’nin yıkılışından sonra Batı’nın Ukrayna ve Gürcistan başta olmak üzere eski Sovyet ülkelerinin iç işlerine müdahale ettiğini belirtti.

 

Ermenistan hakkında da konuşan Sergey Lavrov “Ermenistan ile durum farklıdır. Bu ülke Kfkasya’da Rusya’nın esas ortağıdır. Ermenistan ile bizim ilişkilerimiz stratejik, müttefik düzeyindedir. Rusya ise Ermenistan’ın önde gelen ekonomi ortağıdır. Eğitim, kültür, yatırım ve askeri teknik alanlarında ilişkilerimiz yoğun bir şekilde gelişiyorlar” ifadelerini dile getirdi.

 

Ukrayna ve Gürcistan’daki durumuna değinerek Dışişleri Bakanı Lavrov bu ülkelerde Rusya’ya karşı kışkırtıcı eylemlerin yapıldığını ve Rusya karşıtı retoriğin mevcut olduğunu ifade ederek ileride bunların da giderilmesi açısından ümitli olduğunu açıkladı.

 

Kaynak: https://www.ermenihaber.am/tr/news/2019/07/17/Sergey-Lavrov-Ermenistan-Rusya/160003

Cherkessia.net, 18 Temmuz 2019


Bu haber toplam 1985 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net