Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Dünya Bu Hareketliliğe Kilitlendi: ABD ve Rusya'dan Son Açıklamalar!
03 Temmuz 2019 Çarşamba Saat 13:44
ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in uçağının geri döndürülerek acil koduyla Beyaz Saray'a çağrılması ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in programını iptal ederek Savunma Bakanı Şoygu ile görüşeceği haberleri dünya genelinde merak uyandırdı.

 

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in uçağının geri döndürülerek acil koduyla Beyaz Saray'a çağrılması ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in programını iptal ederek Savunma Bakanı Şoygu ile görüşeceği haberleri dünya genelinde merak uyandırdı. Putin'in 14 Rus denizcinin hayatını kaybettiği olay nedeniyle programını iptal ettiği öğrenilirken ABD'deki hareketlilikle ilgili üst düzey bir yetkilinin yaptığı açıklamada konunun Başkan veya Başkan Yardımcısının sağlık durumu veya ulusal güvenlikle ilgili olmadığı açıklandı. AB'de yaşanan hareketliliğin de AB Komisyon Başkanlığı seçimleriyle ilgili olduğu öğrenildi.

ABD ve Rusya’nın en üst kademelerinde yaşanan hareketlilik merak uyandırdı. Önce ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in New Hampshire’da programını iptal ederek acilen başkent Washington’a çağrıldığı açıklandı. Hemen ardından da, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in bugünkü programını iptal edip Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile görüşeceği haberi geldi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 14 Rus denizcinin hayatını kaybettiği yangın nedeniyle programını iptal etti.

 

Pence'in seyahatini iptal etmesi Beyaz Saray'a göre acil durum değil

 

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, New Hampshire eyaletine yapacağı seyahatini son anda iptal ederek Washington'da kalmaya karar verdi - Pence'in Sözcüsü Alyssa Farah: "Başkan Yardımcısının Washington'da kalmasını gerektiren bir durum ortaya çıktı. Acil bir durum yok"

 

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in New Hampshire eyaletine yapacağı seyahatini son anda iptal etmesi soru işaretlerine neden olurken, Beyaz Saray acil bir durum olmadığını açıkladı.

 

ABD Başkan Yardımcısı Pence, New Hampshire'a yapacağı seyahatini son anda iptal etti ve Washington'da kaldı.

 

Amerikan medyasında çıkan "Pence acil bir görüşme için Beyaz Saraya çağrıldı" haberlerinin ardından Pence'in Sözcüsü Alyssa Farah, Twitter hesabından bir açıklama yaptı.

 

Farah, "Başkan Yardımcısının Washington'da kalmasını gerektiren bir durum ortaya çıktı. Acil bir durum yok. Kendisi en kısa sürede New Hampshire'a ziyaretini yeniden planlayacak." ifadesini kullandı.

 

Trump ve Pence'in Sağlık Durumu İyi

Öte yandan, Amerikan medyasına açıklama yapan üst düzey bir ABD'li yetkili, "Konu Başkan veya Başkan Yardımcısının sağlık durumuyla ilgili değil. Ulusal güvenlikle ilgili de değil." dedi.

 

Beyaz Saray, Pence'in seyahatini neden iptal ettiğine açıklık getirmezken, Mike Pence'in Washington'da kalacağını ancak spesifik olarak Beyaz Saraya çağrıldığı iddiasının doğru olmadığını bildirdi.

 

Rusaya'daki Hareketlilikle İlgili Kremlin'den Açıklama

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 14 Rus denizcinin hayatını kaybettiği yangın nedeniyle programını iptal etti.

 

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, gazetecilere yaptığı açıklamada, Putin’in, 14 Rus denizcinin hayatını kaybettiği yangın nedeniyle programını iptal ettiğini, kısa süre içinde Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile bir araya geleceğini belirtti.

 

Putin, Savunma Bakanı Şoygu'yu denizaltıda çıkan yangının nedenlerini bizzat araştırmakla görevlendirdi.

 

Putin: Sıradan Bir Gemi Degildi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rus su altı araştırma gemisinde çıkan ve 14 denizcinin hayatını kaybetmesine neden olan yangına ilişkin, "Bu kaza, Rusya ve ordumuz için büyük bir kayıp." dedi.

 

Rus su altı araştırma gemisinde çıkan yangın nedeniyle rutin programını iptal eden Putin, Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile bir araya geldi.

 

Putin, görüşmede, yangında çok sayıda nitelikli insanın hayatını kaybettiğini belirterek, "Kazanın meydana geldiği gemi sıradan bir gemi değildi. Hayatını kaybeden 14 kişi arasında 7 birinci seviye kaptan vardı ve 2'si Rusya Kahramanı ödülüne sahipti. Bu kaza Rusya ve ordumuz için büyük bir kayıp." ifadesini kullandı.

  

AB'de Komisyon Toplantısı

AB'deki hareketliliğin de AB Komisyon Başkanlığı seçimleriyle ilgili olduğu öğrenildi. AB üyesi ülke liderleri, Brüksel'de birliğin önde gelen kurumlarının yeni başkanlarını belirlemek üzere dördüncü kez bir araya geldi. AB liderleri, AB Komisyon Başkanlığı, AB Konseyi Başkanlığı, AP Başkanlığı, AB Yüksek Temsilciği ve Avrupa Merkez Bankası Başkanlığına atanacak isimlerde uzlaştı.Kaynak: https://www.aksam.com.tr/dunya/son-dakika-haberi-abd-ve-rusyada-hareketli-saatler/haber-985905

 

Cherkessia.net, 3 Temmuz 2019


Bu haber toplam 1727 defa okundu.


Tlepşuko Wumar

İngiltere bir asırı yakın bir zaman sonra ilk kez Baltık denizine büyük bir deniz gücü gönderdi. Ve Kaliningrad açıklarında tatbikat yaptı.

ABD Polonya'ya 5 F-35 verdi.

Nükleer Rus denizaltısında yangın çıktı.

Vatikan sessiz, İsrail sessiz, AB sessiz.

Putin Sergey Şoygu ile apar topar görüşüyor.

Büyükbaşlar acil toplanıyor.

Yani ; Nükleer Rus denizaltısını biri vurmuş.

Sonuç : Thule (Ari paganizmi) ve Masonlar (Egypt paganizmi) resmen karşı karşıya artık.

04 Temmuz 2019 Perşembe Saat 21:27
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net