Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eski Kabardey-Balkar Cumhurbaşkanı Arsen Kanokov'dan Martin Koçesoko Açıklaması!
16 Haziran 2019 Pazar Saat 21:33
Sevgili dostlarım, Kabardey-Balkar sakinleri! Çok sayıda itiraz başvurusu ile ilgili olarak, Demokratik Rusya Halk Kongresi genel başkanı ve Xabze başkanı Martin Koçesoko'nun tutuklanmasıyla ilgili tutumumu sizlere ifade etmek istiyorum.

Arsen Kanokov resmi facebook sayfası ,16 Haziran 2019

 

Sevgili dostlarım, Kabardey-Balkar sakinleri! 

Eski Kaberdey-Balkar cumhurbaşkanı Arsen Kanokov

Çok sayıda itiraz başvurusu ile ilgili olarak, Demokratik Rusya Halk Kongresi genel başkanı ve Xabze başkanı Martin Koçesoko'nun tutuklanmasıyla ilgili tutumumu sizlere ifade etmek istiyorum.

 

Martin'i şahsen tanıyor değilim. Ancak onun, Kuzey Kafkasya'da yaygın olarak bilinen ve yalnızca olumlu açıdan nitelendirilen saygın, çalışkan bir kişi olarak Rus mevzuatı çerçevesinde faaliyetlerini yürüten genç bir Çerkes aktivisti olduğunu biliyorum. 

 

Bu konuda, topluma erişimde, çeşitli kamu kuruluşlarından ve saygın kişilerden gelen bir itiraz ve ifade kitlesine zaten ulaşılmıştır. 

 

Bu nedenle oluşan, büyük halk tepkisi nedeniyle, kamuoyunu dinlemenin ve kısıtlama ölçüsünü değiştirmenin, duruşma süresi boyunca serbest bırakılması veya ev hapsinde tutulmasının tavsiye edildiğine inanıyorum.

 

Maalesef toplum figürlerini baskı altına alma yöntemlerinin gerçekleştiği bilinmektedir. Daha yakın zamanlarda, güvenlik güçlerinin hatalarını kabul ettiği, Medusa haber sitesinde gazeteci olan İvan Golunov ile ilgili de aynı duruma şahit olduk. 

 

Bu durum, Martin Koçesoko davasında da bir provokasyon olduğunu gösteriyor. Ancak hukukun üstünlüğünün ötesine geçmemek için, olayları sakince çözmek için soruşturmaya süre tanımak gerekir.

 

Ben, Moskova'dan yüksek nitelikli bir avukat sağlamak ve objektif tarafsız bir soruşturmaya her türlü yardımı sağlamak için garanti vermeye hazırım. 

 

Ayrıca Rusya Başsavcısı'da bir heyet talebi hazırlıyor. Durumu yakından izleyeceğim.

 

Not: Arsen Kanokov'un facebook sayfasında ilgili paylaşıma lütfen yorum ve destek verelim.

 

Kaynak: https://www.facebook.com/kanokov.arsen?

 

Çeviri:Tlepşuko Ömer Çakırer

Cherkessia.net, 16 Haziran 2019


Bu haber toplam 2872 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net