Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaçay-Çerkesyalı Senatör Rauf Arashukov Gözaltına Alındı!
30 Ocak 2019 Çarşamba Saat 15:38
Karaçay-Çerkesyalı Senatör Rauf Arashukov Çarşamba günü Federasyon Konseyinin toplantı odasında tutuklandı, üst odadaki toplantıya katılan bir kaynak olayı TASS muhabirine bildirdi.

 

30 Ocak 2019, Moskova, TASS

Karaçay-Çerkesyalı Senatör Rauf Arashukov Çarşamba günü Federasyon Konseyinin toplantı odasında tutuklandı, üst odadaki toplantıya katılan bir kaynak olayı TASS muhabirine bildirdi.

Kaynak, "Onlar Karaçay-Çerkesyalı senatör Arashukov'un gözaltına alınmasını ve aranmasını kabul ettiler. Tutuklandı ve salondan çıkarıldı" dedi.

 

Arashukov'un bir kriminal topluluk organizasyonu da dahil olmak üzere birçok suç isnat edildiğini de ekledi.

 

Ajansın kaynağına göre "Bir sürü suçlama var. Hatta Rusya Federasyonu Ceza Kanunu'nun 210. maddesine göre bir suç topluluğunun organizasyonu (cinayette dahil adli suçlar işleyen bir organizasyon) veya buna katılması ile de suçlanıyor" dedi.

 

32 yaşındaki milletvekilinin tutuklanmasından önce, Federasyon Konseyi genel kurul toplantısı beklenmedik bir şekilde basına kapatıldı. Federal Muhafız Teşkilatının çalışanları salona girişleri engelledi.

 

Arashukov, 18 Eylül 2016 tarihinde senatör olarak yetkilendirilmişti.

 

Çeviri: Tlepşuko Ömer Çakırer

Cherkessia.net, 30 Ocak 2019

 

***

Задержан сенатор от Карачаево-Черкесии Рауф Арашуков

 

МОСКВА, 30 января. /ТАСС/. Сенатор от Карачаево-Черкесии Рауф Арашуков в среду был задержан в зале заседаний Совета Федерации, сообщил корреспонденту ТАСС источник, участвующий в заседании верхней палаты.

 

«Дали согласие на задержание и обыск сенатора от Карачаево-Черкесии Арашукова. Его задержали и вывели из зала», — сказал собеседник агентства.

 

Он добавил, что Арашукова обвиняют в нескольких преступлениях, в том числе в организации преступного сообщества.

 

«Там целый букет обвинений. Даже статья 210 Уголовного кодекса РФ («Организация преступного сообщества (преступной организации) или участие в нем (ней)», — сказал собеседник агентства.

 

Перед задержанием 32-летнего парламентария пленарное заседание Совета Федерации неожиданно для прессы было переведено в закрытый режим, а вход в зал перекрыли сотрудники Федеральной службы охраны.

 

Арашуков был наделен полномочиями сенатора 18 сентября 2016 года.


Bu haber toplam 2219 defa okundu.


YUSUF ZAHİT-SAKARYA

Kadirov'un kankası bu işbirlikçi bir çok kişinin katil zanlısıymış. Kendisiyle çalışan yerel Kremlin uydularına para aktarmada asilik yapmıştır. Bileti kesilmiş.

31 Ocak 2019 Perşembe Saat 22:54
Hakan Akın

Gerçek suç anlatilan maddeler ise sorun yok.
Milliyetçi hareketlerden ötürü ise çok yanlış. Kimse düşünce fikir ve galibiyetinden dolayı tutuklanamaz. Sen federasyon olabilirsin. Karacay Çerkes te onun gerçek vatanı ve devleti.

30 Ocak 2019 Çarşamba Saat 19:28
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net