Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adıgey Cumhuriyeti'nde Gençlik Forumu Daha da Genişletilecek!
19 Ocak 2019 Cumartesi Saat 20:25
Adıgey'de gönüllülük esaslı çalışmaların genişletilmesi özellikle gençlerin katılımının sağlanılması üzerine çalışılıyor. Bu yüzden bütçeden gençlik politikasına ayrılan para beş kat arttırıldı.

 

Adıgey'de gönüllülük esaslı çalışmaların genişletilmesi özellikle gençlerin katılımının sağlanılması üzerine çalışılıyor. Bu yüzden bütçeden gençlik politikasına ayrılan para beş kat arttırıldı.

Adıge Cumhuriyeti Tlışhası Kumpıl Murat’ın talimatı ile liseyi bitiren öğrencilere yıl sonunda bir cumhuriyet şöleni düzenlenecek.

 

‘Fışt’ isimli gençlik forumu ise daha da geliştirilecek. Kararlaştırıldığına göre cumhuriyetimiz dışında başka bölgelerden de gelecek öğrenciler Cumhuriyet Tlışhası ile birlikte dağ tırmanışına katılacaklar. Bunun yanısıra ‘Köklerimizi koruyalım’ isimli bir büyük etkinlik de gerçekleştirilecek.

 

Cumhuriyetimiz Tlışhasının belirttiğine göre bu alanda Adıgey büyük çalışmalar yapıyor. Etkinliklere katılmak isteyenlerin sayısı artıyor, yeni yeni projeler hazırlanıyor.

 

Gönüllülük esaslı faaliyetlere destek olunması amacıyla Adıgey Gönüllüleri Merkezi’nin gelişmesine hizmet etmek üzere kuruma dört milyon ruble verilecek. Ayrıca gönüllülük esaslı çalışmaları belirlemek üzere sosyal ağlardan da faydalanılacak.

 

Adıge Cumhuriyeti Tlışhası Basın Bürosunun bildirdiğine göre Kumpıl Murat bu konuda yerel idarelerin de çalışmalarını güçlendirmesi gerektiğini söyledi. Gönüllülük kurumunun gelişmesi için yerel  idare yöneticilerine, yapılan etkinliklere aktif katılımları çağrısında bulundu.

 

Kaynak: Adıge Mak

 

Çeviri: Açumıj Hilmi

Cherkessia.net, 19 Ocak 2019


Bu haber toplam 1622 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net