Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ses Yarışmasının Çerkes Sanatçısı Davute Susan!
15 Ocak 2019 Salı Saat 22:57
Rusya federasyonundaki 85 bölgeden yarışmacıların katıldığı ‘Yıldız’ isimli televizyon ses yarışması sonuçlandı. Adıge Cumhuriyeti onursal sanatçısı Davute Susan finale kalan yarışmacılar arasındaydı.

 

Rusya federasyonundaki 85 bölgeden yarışmacıların katıldığı ‘Yıldız’ isimli televizyon ses yarışması sonuçlandı. Adıge Cumhuriyeti onursal sanatçısı Davute Susan finale kalan yarışmacılar arasındaydı.

Davute Susan birincilik elde edemediyse de ilk 11’e giren şarkıcı ve müzik ansambleleri içerisinde yer aldığı için sevindik.

 

Ünlü kompozitör, yarışma jürisi başkanı Maksim Dunayevske’nin de belirttiği gibi Davute Susan’ın güçlü bir sesi var, sanat alanında ilerleme olanağına sahip.

 

Davute Susan Adıge Cumhuriyeti Devlet Filarmonisi Estrada grubu Woşutyene (Oşten)’de ses sanatçısı. Evli, iki çocuk annesi. Kendisi Peneşu sülalesinden.

 

Rusya Federasyonu ve Adıgey Cumhuriyeti onursal sanatçısı Nehay Tamara’nın öğrencisi, AC. Sanat Koleji mezunu.

 

Ülkenin seçme yetenekli gençlerinin iştrak ettiği bu yarışmada Davute Susana güzel övgüler kazandı, Adıge Cumhuriyeti müzik sanatını tanıttı.

 

Kompozitörlerimizin, yetenekli sanatçımızın, yeteneğini daha da gözler önüne sermesine, sesini güney federal bölgesi ve diğer bölgelerde, soydaşlarımızın da yaşadığı yurt dışında duyurmasına vesile olucu şarkılar eserler ona yazması temennisinde bulunuyoruz.

 

Susan sağ ol!

 

Bizleri sevindirdin. Cumhuriyetimizi, mensubu olduğun milletimizi sanat alanında yücelere taşıdın. Tüm iyi niyetlerine ermeni dilyoruz.

 

Davute Susan bize; ‘-Telefonla beni arayarak tebrik etmenizden çok memnun kaldım’ dedi.

 

Yemt'ıtl Nurbiy, Adıge Mak, 15 Ocak 2019

 

Not: Haberin orijinal başlığı ''Övgün Artsın Susan''

 

Kaynak: http://www.adygvoice.ru/wp/ovgun-artsin-susan/

 

Çeviri: Açumıj Hilmi

Cherkessia.net, 15 Ocak 2019


Bu haber toplam 1554 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net