Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nezavisimaya’dan Felaket Senaryosu!
17 Kasım 2018 Cumartesi Saat 20:59
Rusya’nın etkili gazetelerinden Nezavisimaya'da, Türkiye ile Rusya arasında ilişkilerin bozulabileceği öngörüsünde bulunuldu.

 

Rusya’nın etkili gazetelerinden Nezavisimaya'da, Türkiye ile Rusya arasında ilişkilerin bozulabileceği öngörüsünde bulunuldu. Gazete yorumcusu Vladimir Muhin, Ankara’nın Rus S-400 füzelerini almaktan vazgeçeceğini, onun yerine Amerikan Patriot füzlerini alacağını öne sürdü.

Bu durumu Türkiye-ABD yakınlaşmasıyla açıklayan Muhin, diğer taraftan Suriye’de de Türk-Rus işbirliğinin bozulabileceği öngörüsünü dile getirdi. İdlib’te yürürlükte olan 17 Eylül tarihli Rus-Türk planının suya düşme aşamasında olduğunu iddia eden uzman, bölgede Esad güçleriyle Türkiye destekli radikal gruplar arasındaki çatışmaların yoğunlaştığını, fiilen ateşkesin uygulanmadığını belirtti.

 

Nezavisimaya yazarı Muhin, bu koşullarda Rusya lideri Putin’in Pazartesi günkü Türkiye ziyaretinin başarısına da gölge düşeceğini savundu.

 

Kaynak: turkrus.com

Cherkessia.net, 17 Kasım 2018


Bu haber toplam 1686 defa okundu.


Saslanbek İsaev

Sadece Nezavisimaya değil, diğer kaynaklar ve uzmanlar da bunu iddia etmekte.

17 Kasım 2018 Cumartesi Saat 21:43
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net