Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
5 Ekim Adıge Cumhuriyeti’nin Kuruluş Günüdür!
05 Ekim 2018 Cuma Saat 16:36
Saygıdeğer Adıge Cumhuriyeti Halkı! Değerli hemşehrilerimiz! Adıge Cumhuriyeti’nin Kuruluş Günü nedeniyle hepinize içten sevgilerimizi sunuyoruz!

Saygıdeğer Adıge Cumhuriyeti Halkı!

 

Değerli hemşehrilerimiz!

 

Adıge Cumhuriyeti’nin Kuruluş Günü nedeniyle hepinize içten sevgilerimizi sunuyoruz!

 

27 yıldan beri kutladığımız bu mutlu gün nedeniyle Adıgey’in bugününe ve yarına ilişkin sorumluluklarımızı biliyor, cumhuriyetimizin Rusya Federasyonu’nun en önde yörelerinden biri olması için elbirliği halinde çalışıyoruz.

 

Cumhuriyetimizi sosyo-ekonomik ve entelektüel alanda geliştirme çalışmalarına katkıda bulunanların adları Adıge Cumhuriyeti tarihi içinde yer aldı.

 

Bugün bizler Adıgey’in tarihsel ve kültürel zenginliği, bilim alanındaki başarıları ile gurur duyuyoruz. Her yıl yeni gelişimler göstererek, ileriye doğru adımlar atarak, tüm gücümüzle önemli projeleri gerçekleştiriyor, alt yapı çalışmalarını çoğaltıyor, yatırımları artırmaya, cumhuriyetimizin durumunu güçlendirmeye, refahı yükseltmeye çalışıyoruz.

 

Bütün bunları dikkate alarak ve özgüvenle ileri adımlar atıyoruz, ana amacımızı – Adıgey’i geliştirme amacımızı – gerçekleştirme ve en zor sorunları çözme konusunda kararlı bir çalışma yürütüyoruz.

 

Değerli hemşehrilerimiz, sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürdürmenizi, sevinç içinde olmanızı, tüm özlemlerinizin gerçekleşmesini diliyoruz!

 

Bu mutlu kutlama gününde kıvanç içinde olmanızı, yeni başarılarla gurur duymanızı diliyoruz!

 

Adıge Cumhuriyeti Başı (Łışha) Kumpıl Murat

Adıge Cumhuriyeti Devlet Parlamentosu – Khase Başkanı Vladimir Narojnıy

Kaynak: http://www.adygvoice.ru/wp/%D1%87%D1%8A%D1%8D%D0%BF%D1%8B%D0%BE%D0%B3%D1%8A%D1%83%D0%BC-%D0%B8-5-%D1%80-%D0%B0%D0%B4%D1%8B%D0%B3%D1%8D-%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%BF%D1%83%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BA%D1%8D%D1%80-%D0%B7%D1%8B-2/  

 

Çeviri: Hapi Cevdet Yıldız

Cherkessia.net, 5 Ekim 2018


Bu haber toplam 2302 defa okundu.


Yakup Temel

ADİGEY CUMHURİYETİ ' NİN KURULUŞUNUN 27 . YILDÖNÜMÜ KUTLU OLSUN

Bir devlet yapılanması olmadan ulusal kimliklerin ve ulusal dillerin korunmasının artık çok güç olduğu günümüzde Adigey Cumhuriyeti'nin kuruluş yıl dönümünü kutlar , Çerkesya ' da suni olarak bölünmüş olan diğer Çerkes Cumhuriyetleri ile birleşerek dünya durdukça varlığının devamını dilerim.

06 Ekim 2018 Cumartesi Saat 13:50
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net