Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KBC Başkanı Yuri Kokov görevinden alındı!
26 Eylül 2018 Çarşamba Saat 21:13
Vladimir Putin Kabardey-Balkarya cumhurbaşbakanı Yuri Kokov’un başka bir pozisyona alındığını açıkladı. Yuri kokov Moskova'da başka bir göreve atanacak.


Vladimir Putin Kabardey-Balkarya cumhurbaşbakanı Yuri Kokov’un başka bir pozisyona alındığını açıkladı. Yuri kokov Moskova'da başka bir göreve atanacak. 

Rusya cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesinin yazdığına göre, cumhuriyetin eski başkanı Moskova'da başka bir göreve atanacak.

 

Açıklamada, siyasetçinin kendisinin böyle bir atama istediği belirtiliyor. Bunun, özellikle ailevi nedenler ile bağlantılı olduğu ifade ediliyor.

 

Kabardey-Balkarya Cumhurbaşkanlığına, eski liderle aynı soyadını taşıyan Kazbek Kokov vekaleten atandı. Kazbek Kokov,KBC nin eski başkanlardan Valeri Kokov'un oğlu.

 

Rusya Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesindeki diyalog şöyle;

 

Vladimir Putin:Ailenizin kendi cumhuriyetinize en yakın ve en cesur şekilde bağlı olduğunu söylemek bana düşmez. Babanız 1992'den 2005'e kadar cumhuriyetin başıydı ve onun hakkında çok iyi, hoş anılar var. Etkin bir lider ve güvenilir bir yoldaş oldu. Senin de ilk etapta vekaleten cumhurbaşkanı olarak Kabardey-Balkar'a geri dönmeni teklif etmek istiyorum.

 

Kazbek Kokov: Güveniniz için teşekkür ederim. Ben hazırım.

 

Vladimir Putin: Tamam

 

Hatırlanacağı gibi, Yuri Kokov KBC'nin başına geçmeden önce, 20 yıl silovik kuvvetlerinde çalıştı. Ceza soruşturması müfettişliğinde kariyer yaparak, cumhuriyetin içişleri bakan yardımcılığına çıktı ve 2008'den beri, Rusya İçişleri Bakanlığı'nın Fanatizmle Mücadele Dairesi başkanlığı yapmıştı.

 

Kaynaklar: https://www.stav.kp.ru/daily/26886/3930967/

http://kremlin.ru/events/president/news/58627

 

Çeviri: Tlepşuko Ömer Çakırer

Cherkessia.net, 26 Eylül 2018


Bu haber toplam 2208 defa okundu.


Yurdakul Recep

Afrikanın muz cumhuriyetlerinde bile Muhtarları halk seçerken RF'de "cumhuriyet başını" Neoçar seçiyor.
İŞTE FEODALİZM, İŞTE DEMOKRASİ!

Bu tarz bir federalizm filan olmaz. Düpedüz sömürge valisi atıyor. Bizler de atananın bir "YAMUK" yapmayacağına inanmak isteyerek ömrümüzü tüketiyoruz. Bu arada ATI ALAN ÜSKÜDAR'I GEÇİYOR!

27 Eylül 2018 Perşembe Saat 22:41
CANDEMİR-KAYSERİ

Kokoların dışında 25 senedir Kaberdey''i yönetecek kimseyi bulamıyorlar anlaşılan. Kanjal olayları Yuri Kokov''u koltuğundan etti.

27 Eylül 2018 Perşembe Saat 12:32
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net