Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Saakaşvili'nin İltica Girişimi!
11 Ocak 2018 Perşembe Saat 18:10
Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Saakaşvili, Ukrayna'ya iltica kararının kabul edilmesi için yeniden mahkemeye başvurdu.

Eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Saakaşvili, Ukrayna'ya iltica kararının kabul edilmesi için yeniden mahkemeye başvurdu.

Mihail Şaakavili

Ukrayna vatandaşlığından çıkarılan eski Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili'nin iltica başvurusunun kabul edilmesi için yeniden mahkemeye başvurduğu bildirildi.

 

Kiev Bölge İdare Mahkemesi basın merkezinden yapılan yazılı açıklamada, Ukrayna Devlet Göçmen Servisi'nin Saakaşvili'nin iltica başvurusuna daha önce ret kararı verdiği hatırlatıldı.

 

Davacı Saakaşvili'nin yasal olmadığı iddiasıyla bu karara itiraz ettiği belirtilen açıklamada, buna yönelik duruşmanın 16 Ocak'ta yapılacağı kaydedildi.

 

Ukrayna vatandaşlığından çıkarılan Saakaşvili, Ukrayna Devlet Göçmen Servisi'nin iltica başvurusu ile ilgili ret kararını mahkemeye taşımış, bu ay başında mahkeme kararı haklı bulmuştu.

 

Kaynak: timeturk.com

Cherkessia.net, 11 Ocak 2018


Bu haber toplam 2344 defa okundu.


Burak demirci

Saakaşvili diğer hemşerileri gibi Türkiyede yaşasa ve vatandaş olsa idi muhtemelen servet içinde yüzerdi.Hemde istediğini yapabilen muteber vatandaş olarak .Baksanıza 1994 yılında şaibeli geçmişi nedeniyle beşiktaş kongresine Rahmetli Süleyman Seba tarafından sokulmayan Turgay ciner bugün 1.5 milyar dolarlık soda-elektrik üretim tesisi açıyor cepten 1 dolar çıkmadan kamu bankaları desteğiyle yaparak.
Daha öncede 750 milyon dolarlık başka bir tesisi Siirtte açmıştı.2002 de 200 milyon $ dolar serveti olan ciner bugün 3 milyar $ servete sahip.
Çerkes baksın öğrensin imkanı olursa uygulasın Gürcü dayanışması nelere kadir. Hakkaten bu Ciner'e kim yol verdi acaba?

15 Ocak 2018 Pazartesi Saat 15:11
GENAR

Saakaşvili takmış Ukrayna bayrağını boynuna hiç şakası yok. Ana muhalet liderliğine oynuyor neredeyse. :)

12 Ocak 2018 Cuma Saat 19:10
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net