Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Düzce Üniversitesi Çerkes Dili ve Edebiyatı Öğrencilerinin 2017-2018 Dönemi Konferans Programları Başladı!
08 Aralık 2017 Cuma Saat 21:34
Düzce Üniversitesi’nde 2016-2017 öğretim yılı başında kurulan ‘’Çerkes Dili Filolojisi ve Dilbilimi Öğrenci Topluluğu’’ nun Aralık ayı konferans etkinliğinin konuşmacı konuğu Dr. Ömer Aytek Kurmeldi.

Düzce Üniversitesi’nde 2016-2017 öğretim yılı başında kurulan ‘’Çerkes Dili Filolojisi ve Dilbilimi Öğrenci Topluluğu’’ nun Aralık ayı konferans etkinliğinin konuşmacı konuğu Dr. Ömer Aytek Kurmeldi. 

 

7 Aralık 2017 günü D.Ü Fen Edebiyat Fakültesi salonunda yapılan konferansın konuğu; Siyasi analizci, tarih araştırmacısı, çevirmen ve yazar Dr. Ömer Aytek Kurmel ‘’Kendimiz İçin Siyaset’’ başlıklı bir sunum yaptı.

 

Konferans katılımcılarının soru cevaplarıyla devam eden programın sonunda Dr. Aytek Kurmel’e Yabancı Diller bölüm başkanı Doç. Dr. Yusuf Şen üniversitenin teşekkür belgesini, Doç.Dr. Vuneroko Mir ‘’Çerkes Dili Filolojisi ve Dilbilimi Öğrenci Topluluğu’’nun plaketini verdi. 

 

Bölüm başkanı Dzıbe Fehmi Altın ise Dr. Aytek Kurmel’e bölüm adına teşekkür ederek, ''Uluslararası Çerkes Filolojisi Sempozyumu' kitabını hediye etti. Çerkes dünyasının yazar ve fikir insanlarının öğrencilerle buluşmasının önemine dikkat çekerek, konferansa olan ilginin bunun göstergesi olduğunu söyledi.  

 

Katılımcılara teşekkür eden öğrenci topluluğu üyeleri konferans, panel programlarının devam edeceğini söylediler.

Haber: Jade Wumar

Cherkessia.net, 8 Aralık 2017


Bu haber toplam 3056 defa okundu.


ERTAN OLGAÇ

Neden hep çerkesya net yazarları gidiyor acaba Düzce Üniversite'sinin öğrenci konferanslarına? Sitenizin editörü Kube Nurhan Fidan üniversitede olduğu için olmasın???
Geçen sene bu sitenin görüşlerine yakınlığı ile bilinen Zeynel Besleney, Ragıp Mete, Erhan Hapae, Ömer Aytek Kurmel bakalım sırada kim var?

09 Aralık 2017 Cumartesi Saat 14:14
B.Kerem Uslu

Bravo bu gençlere tebrik ederim!

Çerkes Dili Edebiyatı bölümü büyük kazanım. Herkes elini taşın altına koymalı. Gençlerle buluşma önemli. Aytek hocam varolun sizde.
Konuşma içeriğini veya özetini yayınlama olanağınız olursa memnun olurdum.

09 Aralık 2017 Cumartesi Saat 11:20
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net