Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rusya’da seçim anketi sonuçları: Bugün Seçim Olsa Putin Kazanır!
11 Kasım 2017 Cumartesi Saat 17:22
Rusya'da gerçekleştirilen bir araştırma, Rusların büyük bir bölümünün hala Devlet Başkanı Vladimir Putin'e oy vermeye hazır olduğunu ortaya koydu.


Rusya'da gerçekleştirilen bir araştırma, Rusların büyük bir bölümünün hala Devlet Başkanı Vladimir Putin'e oy vermeye hazır olduğunu ortaya koydu. Rus Kamuoyu Vakfı'nın (FOM) 4 ve 5 Kasım tarihlerinde Rusya’nın 73 bölgesinde ve 207 yerleşiminde 3 bin kişinin katılımıyla yaptığı anketten, halkın yüzde 68’inin Devlet Başkanı Vladimir Putin'e oy vermeye hazır olduğu anlaşıldı

Anketin sonuçları, Putin'in en yakın rakiplerinin, yüzde 7 oyla Liberal Demokrat Parti lideri Vladimir Jirinovskiy ve yüzde 4 oyla Komünist Parti lideri Gennadiy Zyuganov olduklarını da ortaya koydu. liberal Yabloko partisinin kurucusu Grigoriy Yavlinskiy'e ve televizyon sunucusu Kseniya Sobçak'a ise anketten yüzde birer oy çıktı.

 

Ankete katılanların yüzde 2’si adaylardan hiç birini tercih etmeyip, ‘diğer bir siyasetçi’ maddesini işaretlerken, yüzde 1’i ise ‘seçim pusulasını geçersiz hale getireceklerini’ ifade etti. Hiç oy kullanmak istemeyenlerin oranı yüzde 8 çıkarken, katılımcıların yüzde 7’siyse kararsız kaldıklarını açıkladı.

 

Anket sonuçlarının, geçtiğimiz ekim ayının sonlarında yine GOM tarafından yapılan anketin sonuçlarıyla benzerlik gösterdiği, Putin'e oy verenlerin oranınınsa yüzde bir arttığı anlaşıldı.

 

Rusya’da önümüzdeki yılın mart ayında gerçekleşecek olan başkanlık seçimlerinin kampanyasına önümüzdeki aralıkta start verilmesi bekleniyor. (Sputnik)

 

Kaynak:türkrus.com

Cherkessia.net, 11 Kasım 2017


Bu haber toplam 1787 defa okundu.


Gonepsey YLDRM

Anket doğru yapılmış bence. Putin'in ilk turda elini kolunu sallayarak alacağı seçim. Çünkü iklim hazır, seçim teferruat.

13 Kasım 2017 Pazartesi Saat 19:54
Uğur-Almanya

Devlet başkanlığı seçimi Rusya'nın asıl çılgınlığına başlayacağı seçim bence. Ruslar, kendi ülkelerinde düzenlenen uluslararası organizasyonlar konusunda fazla gururlu ve takıntılıdır. Bu seçimlerden üç ay sonra Rusya'da dünya kupası düzenlenecek. Hatırlarsanız, Ukraynalılar Yanukoviç'i sepetlerken Rusya'da yine kış olimpiyatları vardı. Ne oldu? Olimpiyatlar bitti, Putin gidip Kırım'ı ilhak etti.

Bu seçimlerde Putin veya onun destekleyeceği bir aday ezici bir üstünlükle kazanırsa, Dünya kupası bittikten sonra Rusya'nın komşularını pek iyi şeylerin beklemediğini düşünüyorum. Şu an başkanlık seçimleri Putin ve kankaları için oldukça hassas bir konu. Hem katılımın çok yoğun olmasını hem de ezici üstünlük elde etmeyi hedefliyorlar. Başkanlık seçimleri ise altı yılda bir yapılıyor. Yani Putin, yaptırım manyağı olmuş ve iki cephede savaşan şu ülkede yine ezici bir üstünlükle seçim kazanırsa, Dünya kupası da bittikten sonra önümüzdeki altı yılda istediği şekilde at koşturur.

Putin'in veya onun destekleyeceği adayın bu seçimde kazanamaması zaten mümkün değil ama şöyle bir ihtimal var: Katılımın düşük kalması durumunda, başkanın karizması biraz çizilebilir. Bu durumda daha temkinli ilerlemek zorunda kalabilirler. Ama katılımın %80 olduğu, Putin'in %70'le başkan olduğu bir Rusya'da bir daha Putin'i durdurmak hiç kolay olmayabilir. Artık Belarus'a mı dalar, Ukrayna'da daha ateşli mi oynar, kimse "kardeş sen ne yapıyosun" demez, diyemez.

12 Kasım 2017 Pazar Saat 22:23
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net