Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adnan Khuade'ye FSB ile Kumpas Kuranlardan Bir Kişi Rüşvet Nedeniyle Tutuklandı!
24 Ekim 2017 Salı Saat 23:04
Rüşvete aracılık yapmakla suçlanan Gennadi Şevçenko 2016 Mayıs ayında Maykop Emniyeti Ekonomik Suçlar ve Yolsuzluğa Karşı Mücadele şubesi müdürü idi ve Adnan Khuade'ye karşı FSB'nin kurduğu kumpası yöneten kişiydi.
 
Cherkessia.net'in Notu : Rüşvete aracılık yapmakla suçlanan Gennadi Şevçenko 2016 Mayıs ayında Maykop Emniyeti Ekonomik Suçlar ve Yolsuzluğa Karşı Mücadele şubesi müdürü idi ve Adnan Khuade'ye karşı FSB'nin  kurduğu kumpası yöneten kişiydi.
 
 
20 Ekim 2017, http://8772.ru/novosti
 
19 Ekim'de Maykop'ta, Rusya İçişleri Bakanlığı İç Güvenlik  Müdürlüğü yetkilileri, İçişleri Bakanlığı'nın Adıgey Cumhuriyeti'nde kendi içgüvenlik alanındaki operasyon ve soruşturma şube başkanı olan Aleksandar Ostapenko'yu 150 bin ruble rüşvet aldığı gerekçesi ile gözaltına aldı.
 
 
Güvenlik Hizmetinin başkanı, Adıgey Cumhuriyetinde, Krasnodar Bölgesi'ndeki Rusya'nın İçişleri Bakanlığı'na tayin olmak isteyen bir polis memurundan, saygınlığını kullanarak hakkında olumlu rapor vermesi ile ilgili para karşılığı bir ödeme talep etti.
 
 
Bu işlemdeki arabulucu, Krasnodar Bölgesi Beloreçensk Bölgesi İç Güvenlik, Ekonomik Suçlar ve Yolsuzlukla Mücadele Dairesi başkanı olan ve yakın zamana kadar Adığey Cumhuriyeti'nde İçişleri Bakanlığı Ekonomik Güvenlik ve Yolsuzlukla Mücadele Dairesi Yolsuzlukla Mücadele Şubesine başkanlık eden Yarbay Gennadi Şevçenko idi.
 
 
Rusya İçişleri Bakanlığı İç Güvenlik Ana Bölümü'nde çalışan bir polis memurunun şikayeti sonrası, Rusya İçişleri Bakanlığı Devlet Güvenlik Hizmetlerinin operasyonel yönetimi güçleri ve Rusya İçişleri Bakanlığı Özel Teknik Faaliyetler Bürosunca operatif-soruşturma önlemleri alındı ve hem arabulucu hem de rüşveti alan kişi gözaltına alındı.
 
 
8772.ru Portal'ına konuşan kaynak kişinin sözlerine göre, Polis müdürü Alexander Ostapenko kendisini tutuklamaya gelen polis memurlarına saldırdı ve bir kişiyi tartakladı. Ostapenko'ya karşı yasadışı eylemleri önlemek için fiziki güç kullanıldı.
 
 
Kaynak: Yarbay Gennadiy Şevçenko ile ilgili gelişmelerinde aynı zamanda öncelikli olduğunu söyledi. Genadiy Şevçenko ilk sorgulamasında suçunu itiraf ederek soruşturma ile işbirliği yapma kararı aldı ve para transferi konusunda Aleksandar Ostapenko'ya yardım ettiğini söyledi.
 
 
Şu anda, Adığe Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı'nın kendi içgüvenliğinin operasyonel arama kısmı şefi Alexander Ostapenko, Ceza Muhakemesi Kanununun 291. Maddesi uyarınca gözaltına alındı. Arabulucu ile ilgili olarak - Krasnodar bölgesinin Belorechensky bölgesinde Rusya'nın Ekonomik Güvenlik ve Yolsuzlukla Mücadele Dairesi başkanı Gennadi Şevçenko hakkında ise mahkeme, ev hapsi kararı aldı.
 
 
Çeviri:Tlepşuko Ömer Çakırer
    
Cherkessia.net, 24 Ekim 2017
 
***
 
Начальник службы собственной безопасности МВД Адыгеи задержан за взятку
 
 
20 октября 2017
 
19 октября в Майкопе сотрудники Главного управления собственной безопасности МВД России задержали руководителя оперативно-разыскной части собственной безопасности МВД по Республике Адыгея полковника полиции Александра Остапенко при получении взятки в размере 150 000 рублей.
 
 
Начальник службы СБ требовал денежное вознаграждение с сотрудника, переходящего на службу из МВД по Республике Адыгея в ГУ МВД России по Краснодарскому краю, за предоставление сведений об отсутствии компрометирующей информации в его отношении. Посредником в этой сделке выступал начальник отдела экономической безопасности и борьбы с коррупцией отдела МВД по Белореченскому району Краснодарского края подполковник полиции Геннадий Шевченко, до недавнего времени возглавлявший отделение по противодействию коррупции Управления экономической безопасности и противодействия коррупции МВД по Республике Адыгея.
 
 
После обращения сотрудника полиции в Главное управление собственной безопасности МВД России, силами оперативного управления ГУСБ МВД России и подразделения БСТМ МВД России были проведены оперативно-разыскные мероприятия, в ходе которых были задержаны и посредник, и непосредственно получатель взятки.
 
 
Как рассказал порталу 8772.ru источник на условиях анонимности, полковник полиции Александр Остапенко при задержании оказал сопротивление и нанёс одному из оперативников несколько ударов. В целях пресечения противоправных действий Остапенко в отношении него была применена физическая сила.
 
 
Источник также сообщил, что первым попал в разработку подполковник полиции Геннадий Шевченко. В ходе оперативных мероприятий он согласился сотрудничать с оперативниками и оказать содействие в передаче денежных средств Александру Остапенко.
 
 
В настоящее время начальник ОРЧ СБ МВД по Республике Адыгея Александр Остапенко заключён под стражу в порядке статьи 91 УПК РФ. В отношении посредника – начальника ОЭБиПК ОМВД России по Белореченскому району Краснодарского края Геннадия Шевченко – избрана мера пресечения в виде домашнего ареста.

Bu haber toplam 2194 defa okundu.


Ğoşego Sait

Rusya'da rüşvet sıradan olay.Devlet memurları rüşvetsiz iş mi yapar.
Adnan Khuade'ye kurduğu tuzak şimdlik başında patlamış adamın. Ne var bundan da rüşvet vererek kurtulur nasılsa.

26 Ekim 2017 Perşembe Saat 11:10
İlker Özkan

Alma mazlumun ahını,,, çıkar aheste aheste.

25 Ekim 2017 Çarşamba Saat 12:17
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net