Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Putin'den 'Temmuz Tezleri'
22 Temmuz 2017 Cumartesi Saat 22:18
Rusya lideri Vladimir Putin, ilköğretim öğrencileriyle yaptığı sohbette, gelecek planlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.


Rusya lideri Vladimir Putin, ilköğretim öğrencileriyle yaptığı sohbette, gelecek planlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. NTV kanalının haberine göre Putin, Soçi’de Rusya’nın 66 farklı bölgesinden gelen çocuklarla bir araya geldi. 

Putin, kendisini en çok etkileyen olayın Sovyetler Birliği'nin dağılması olduğunu söyledi. Putin, Karadeniz kıyısındaki Soçi kentinde kendi girişimiyle kurulan, sanat, spor ve bilim üzerine eğitim veren Sirius Akademisi'nde öğrencilerle bir araya geldi. Bir öğrenci, Rus lidere hayatta kendisini en çok etkileyen olayın ne olduğunu sordu.

 

Putin'in yanıtı şöyle oldu: "Beni çok zor bir duruma soktun. Sanırım hayatımı değiştiren bir olay olmadı ancak beni etkileyen olay… Ciddi olarak yanıt vermeye çalışacağım… Sanırım, her şeye rağmen Sovyetler Birliği'nin dağılması."

 

Putin, gelen bir soru üzerine, “2018 yılında devlet başkanlığından ayrılıp ayrılayacağıma henüz karar vermedim” dedi. 

Seçimlere aday olup olmayacağına karar vermesinin ardından, bir sonraki adımını belirleyeceğini söyleyen Putin, “Dünyada yapılacak çok fazla ilginç şey var” diye konuştu.

 

Devlet başkanı olmadan da siyasetin içinde kalabileceğini belirten Rus lider, “Sivil toplum örgütleri ve diğer kuruluşlar var. Örneğin ekoloji, çok ilgimi çeken, sevdiğim bir alan” dedi.

 

Putin, zaman içerisinde insanların hayallerinin değişebildiğine, fakat hayal kurabilmenin çok önemli olduğuna dikkat çekti.  Putin, ‘çocukken ne hayal ederdiniz ve şimdiki hayaliniz ne' sorusuna, "Zor bir soru. Hayaller, insan geliştikçe değişebiliyor. Çok küçükken bir şeyler hayal ediyordum, büyüdükçe hayallerim değişti. Bu normal bir şey, hayallerin olmasından mutluluk duymak gerekir" yanıtını verdi.

 

Hayallerin insanları ileriye gitmesi gerektiğini gösteren birer işaret olduklarına dikkat çeken Putin, "Hayallerin olması önemli. Her birinizin erişmek için azimle hareket edeceği bir hayali olduğunu umuyorum… Hayallerinize erişme yolunda sizlere şans diliyorum" diye konuştu.

 

Putin, hayatındaki temel değerlerin hayatın kendisi, sevgi ve özgürlük olduğunu söyledi.  Putin, "Benim için temel değerlerin başında hayatın kendisi geliyor. Bu bence en büyük değer. Daha sonra da sevgi ve özgürlük geliyor" dedi.

 

Putin, bu değerlerin her biri üzerine kitap yazılabileceğini ve bunlar üzerine sonsuza dek düşünülebileceğini vurguladı. (Sputnik, RT)

 

Kaynak: turkrus.com

Cherkessia.net, 22 Temmuz 2017


Bu haber toplam 1615 defa okundu.


EMİN (AWTLE)

Gençlere masallar...

24 Temmuz 2017 Pazartesi Saat 20:26
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net