Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ABD-Rusya İlişkileri Nereye Gidiyor?
02 Haziran 2017 Cuma Saat 14:55
Trump yumuşamaktan vazgeçince Amerikan Senatosu Rusya'ya karşı yeni hazırlıkta. Başkan Trump'ın seçim öncesi verdiği "işbirliği" mesajlarının aksine Rusya'ya tavrını sertleştirmesi yeni bir dönem başlatıyor

 

Trump yumuşamaktan vazgeçince Amerikan Senatosu Rusya'ya karşı yeni hazırlıkta.

 

Başkan Trump'ın seçim öncesi verdiği "işbirliği" mesajlarının aksine Rusya'ya tavrını sertleştirmesi yeni bir dönem başlatıyor. Amerika Birleşik Devletleri Senatosu, Rusya'ya uygulanan yaptırımların sertleştirilmesini öngören yeni bir yasa taslağını görüşmeye hazırlanıyor. Taslak hem demokrat, hem de cumhuriyetçi senatörler tarafından destekleniyor. 

 

Bloomberg ajansının haberine göre, yaptırımların sertleştirilmek istenmesinin arkasında Ukrayna ve Suriye'deki gelişmelerin yanı sıra, Rusya'nın ABD başkanlık seçimlerine müdahele ettiği iddiası bulunuyor.

 

Tasarı ekindeki açıklama metninde, "Rusya, silahlı kuvvetlerini ve siber casusluk kapasitesini Amerika Birleşik Devletleri'nin zararına kullanan, ayrıca ABD ile müttefiklerinin arasını açmaya çalışan uslanmaz ve hasmane bir devlettir" deniyor.

 

Senatörlerin teklifi, Rusya'ya demiryolu ulaşımı, madencilik ve metalurji sanayii ile ilgili bir dizi yeni yaptırım uygulanmasını öngörüyor.

 

Kaynak: turkrus

Cherkessia.net, 2 Haziran 2017


Bu haber toplam 1294 defa okundu.


EMİN (AWTLE)

Daha 1 ay önce ABD ile Suriye'de iş birliğine hazırız diyordu Rusya. Amerikan senatosu yutmuyor tabi.

03 Haziran 2017 Cumartesi Saat 20:21
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net