Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rus Muhalif Lider Aleksi Navalni Tahliye Oldu!
10 Nisan 2017 Pazartesi Saat 21:46
26 Mart’ta Moskova’daki yolsuzluk karşıtı gösterilerde gözaltına alınan Navalni, izinsiz gösteri düzenlemek ve polise karşı gelmek suçlamalarıyla mahkemeye sevk edilmiş; ardından 15 gün hapis cezasına çarptırılmıştı.


Euronews, 10 Nisan 2017

Rus muhalif lider Aleksi Navalni iki haftalık hapis cezasının ardından tahliye edildi. Ancak Navalni’yi karşılamak için cezaevinin önüne giden basın mensupları ve Navalni taraftarları büyük bir şaşkınlık yaşadı. Navalni’nin tahliye günü gizlice başka bir cezaevine nakledilip oradan salıverildiği ortaya çıktı.

Muhalif liderin sözcüsü Leonid Volkov, Mnevniki cezaevinin önünde yaptığı açıklamada, Navalny’nin gizlice nakledildiği Konkova cezaevinden çıkarak evine gittiğini duyurdu.

 

26 Mart’ta Moskova’daki yolsuzluk karşıtı gösterilerde gözaltına alınan Navalni, izinsiz gösteri düzenlemek ve polise karşı gelmek suçlamalarıyla mahkemeye sevk edilmiş; ardından 15 gün hapis cezasına çarptırılmıştı.

 

Polisin müdahale ettiği gösteriler sırasında binden fazla kişi gözaltına alınmıştı.

 

Moskova’nın tavrının ifade özgürlüğünü tehdit ettiğini savunan Avrupa Birliği göstericilerin serbest bırakılması için çağrıda bulunmuştu.

 

Kaynak: Euronews

Cherkessia.net, 10 Nisan 2017

 


Bu haber toplam 1387 defa okundu.


vahiterdo

SURİYE PUTİN REJİMİNE MEZAR OLACAK..
Suriye ye ilk Rus ordusu konuşlandığında bu tesbitimi ve nelerin olacağını gerekçelendirerek öne sürmüştüm; Bu akşam saat 21.30 sularında RUS ordusu genel kurmay sözcüsü; t.v kanalında toplumu bilgilendiriyor; Biz USA roketlerini radardan gördük ama savaş çıkar gerekçesi ile barışı korumak için vurmadık,,, bunu Türkiye deki dinci milliyetçi kesimin aynısı olan RUSYA toplumunun çoğunluğu yermi yer.,, ama zıddını düşünenler sormaz mı ? madem öyle neden o hava sistemini şamata yaparak Suriye ye kurdun, eğer, İZRAİL saldırılarına yönelikse arkasında USA. var,,, yok T.C yönelikse arkasında NATO var sen milletle alay ediyorsun , barışı korumak içinmiş, ilk önce iç barışını kur, her gün KafKasya da onlarca infaz yapıyorsun, tüm muhaliifler mapus da,, Medya ağır sansür altında, devri ikdidarında 350 gazeteci faili mechüle gitmiş , TRAMPA toz kondurmayanlar , ona diz çöktüler..islam coğrafyası kapitalistleştirilecek,, İSLAM dini güncellenecek,, MOskovadaki IRKÇI halkların ve emekçilerin düşmanı rejim yıkılacak sahte fed. dağıtılacaktır, ezilenler özgürleşecek kaçarı yok... hak getire Alevilerin HIZIRI rast getire ... Wessel

11 Nisan 2017 Salı Saat 09:52
Yurdakul Recep

TİPİK FAŞİST UYGULAMA!
BİR İLERİ ADIM. MUHALEFETE GÖZ DAĞI VERME.
ETRAFI DİNLEME, GÖZLEME...
BAKTI DÜNYADAN TEPKİLER VAR. GERİSİN GERİ TORNİSTAN.
YARIN YİNE AYNISI. ÇOK TİPİK FAŞİST UYGULAMA.
Gerçek demokrasilerde siyasi fikirler hapsedilemez!
Sadece faşizmde bu tür uygulamalar olur!

10 Nisan 2017 Pazartesi Saat 21:53
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net