Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Adıge Mak:Adıgey'de Kış Turizm Mevsimi Oldukça Sönük Geçti
27 Nisan 2016 Çarşamba Saat 09:34
Adıge Cumhuriyeti Doğal Afetler Merkezi'nde kış sezonu değerlendirmesi yapıldı, dağlarımızda dinlenen turist sayısı bu yıl yüzde 5,1 oranında azaldı.

 

 

 

 

Turistlerin Adıgey'e en yoğun geldikleri kış mevsimi geride kaldı. Kış mevsimi aralık ayından mart ayı sonuna değin sürüyor.
 
Adıge Cumhuriyeti Doğal Afetler Merkezi'nde kış sezonu değerlendirmesi yapıldı, dağlarımızda dinlenen turist sayısı bu yıl yüzde 5,1 oranında azaldı.
 
- Leğo-Naka (Lago-Naki) tarafındaki dinlenme tesislerindeki turistlerin güvenliği konusunda daha fazla titizlik gösterildi, önlemler çoğaltıldı, otel ve turistik tesislerde kayak pistleri hazırlandı. İşlerin aksaksız yürümesi bu sayede gerçekleşti, - dedi tesisin baş hekimi Oleg Karant.
 
Baş hekime göre, sezon açılışının yapıldığı aralık ayından bu yana sağlık merkezine 74 başvuru yapıldı. Geçen yılki sayı 78 idi. 45 sayısı ile komşu Krasnodar Kraylı yaralı başvuruda bulundu, bunu 7 yaralı ile
 
Rostov Oblastlı turistler izledi, diğer 12 kişi de değişik yörelerden (entitelerden) gelen turistler.
 
Dinlenme tesisleri yöneticileri ile dinlenenlerin kurallara uymamaları sonucu yaralananlar oluyor.
 
 
Adıge mak, 13 Nisan 2016
 
 
Çeviri: Hapi Cevdet Yıldız
 
Cherkessia.net, 27 Nisan 2016
 
 

 


Bu haber toplam 1491 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net