Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ukrayna’da Parlamento da yer alan Fraksiyonlar arasında ‘’Özgür Kafkasya’’ grubu kuruldu!
01 Aralık 2015 Salı Saat 11:08
Ukrayna Press ajansının verdiği bilgiye göre 27 Kasım Cuma günü Ukrayna Parlamentosunda parlamenterlerce Çeşitli fraksiyonlardan katılımcıların oluşturduğu yeni bir grup oluşturuldu ve bunun adı Özgür Kafkasya oldu.


Ukrayna Press ajansının verdiği bilgiye göre 27 Kasım Cuma günü Ukrayna Parlamentosunda parlamenterlerce Çeşitli fraksiyonlardan katılımcıların oluşturduğu yeni bir grup oluşturuldu ve bunun adı ''Özgür Kafkasya'' oldu.

''Özgür Kafkasya'' grubunun kurulduğunu, Parlamentonun Genel Kurulunda Parlamento temsilcisi Vladimir Grosman ilan etti.Yapılan açıklamaya göre  grup Kuzey Kafkasya nın özgürlük hareketlerine katkıda bulunmayı amaçlıyor. Grubun başkanlığını Radikal partiden gruba katılan Yuri Şuheviç yapacak.


Bu grubu oluşturan diğer milletvekilleri ise Halk Partisinden Yevgeniy Rıbçinski, Anavatan partisinden  Igor Kutsenko, Bagimsiz milletvekili Vladimir Parashuk, Kendi Kendine Yardim Partisinden Yaroslav Markievic ve yine Radikal partiden Aksana Karchinski.


Hatırlanacağı üzere iktidardaki Petro Paraşenko  bloğu partisinin bazı milletvekilleri de yaptıkları açıklamayla yeni bir grup oluşturacaklarını açıklamışlardı. Kurulan bu yeni gruba da şu milletvekilleri katıldı.


Viktor Çumak,Svetlana zapishuk, Sergey Leshenko ,Mustafa Nayem, Igor Firsov ve Natalya Nevak.


Kaynak: http://aheku.net/news/policy/6417

Çeviri  -   Кушу Ф.

Cherkessia.net, 30 Kasım 2015


****

В Раде создали межфракционную группу «Свободный Кавказ»


В пятницу, 27 ноября, в Верховной Раде Украины парламентарии образовали межфракционную группу «Свободный Кавказ».


Новость сообщает «Пресса Украины».


О создании группы «Свободный Кавказ» во время пленарного заседания объявил председатель Верховной Рады Украины Владимир Гройсман.


По совам председателя ВРУ, группа «Свободный Кавказ» будет способствовать национально-освободительным движениям Северного Кавказа.


Известно, что возглавит эту группу депутат от Радикальной партии Юрий Шухевич. Также в объединение войдут депутат «Воля народа» Евгений Рыбчинский, депутат от «Батькивщины» Игорь Луценко, внефракционный Владимир Парасюк, депутат от «Самопомощи» Ярослав Маркевич и «радикалка» Оксана Корчинская. 


Напомним, что группа народных депутатов от фракции «Блок Петра Порошенко» решили створити внутрифракционную группу. В объединение, частности, вошли следующие депутаты: Виктор Чумак, Светлана Залищук, Сергей Лещенко, Мустафа Найем, Егор Фирсов, Наталья Новак.Bu haber toplam 1966 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net