Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Maykop Mahkemesi Khuade Adnan'ın İtirazını Reddetti!
10 Haziran 2015 Çarşamba Saat 22:32
Bilindiği gibi,bundan 15 yıl önce Mıyekuape Rayonunda bulunan Hımışçey köyünde yasadışı arsa aldıkları gerekçesiyle, ilgili dönüşçü Çerkeslere karşı açılmış davayla ilişkilendirilerek 23 Mayıs tarihinde Khuade Adnan’ın evi işyeri aranmış, özel eşyalarına el konulmuştu.

 

Bilindiği gibi,bundan 15 yıl önce Mıyekuape Rayonunda bulunan Hımışçey köyünde yasadışı arsa aldıkları gerekçesiyle, ilgili dönüşçü Çerkeslere karşı açılmış davayla ilişkilendirilerek  23 Mayıs tarihinde Khuade Adnan’ın evi işyeri aranmış, özel eşyalarına el konulmuştu. http://cherkessia.net/news_detail.php?id=6680

 

Khuade Adnan’ın işyerinin aranmasıyla ilgili itirazı Maykop mahkemesinde görüldü.

8 Haziran tarihinde yapılan mahkemede, savcılık görevlisi de soruşturma memurunun arama iznini yasal bularak destekledi ve hakim Khuade Adnan’ın iş yerini arama izninin iptal edilmesi talebini reddetti.

Khuade Adnan ise mahkemenin beklendiği gibi hukuk dışı karar verdiğini, ancak Adıge Cumhuriyeti yüksek mahkemesine sonucu bilmesine rağmen yeniden başvuracağını söyledi.

Öte yandan evinin mahkeme kararıyla aranması nedeniyle yüksek mahkemeye verdiği itiraz dilekçesiyle ilgili henüz herhangi bir gelişme olmadığını sözlerine ekledi.

Adnan Khuade, günümüz Rusya'sında hak hukuk aramanın zorluğuna dikkat çekerek, hakim ve savcıların FSB'nin baskısı altında olduklarını öne sürdü. 

Yapacağı bütün itirazların aleyhinde sonuçlanacağını düşünmesine rağmen mücadelesini sürdüreceğini bildiren Khuade, Rusya Federasyonu Yüksek Mahkemesine kadar Rusya'daki bütün hukuki aşamaları tamamlamak istediğini sözlerine ekledi.

 

Natpress'de Rusca yayınlanan aynı haberin linki: http://www.natpressru.info/index.php?newsid=9632

 

 

Cherkessia.net,10 Haziran 2015

 


Bu haber toplam 3375 defa okundu.


Yurdakul Recep

Saatlerce DİN ALEYHİNE gereksiz yere kışkırtıcı yazı yazanların bu konudaki görüşlerini nedense hiç öğrenemeyeceğiz. Ama tahmin etmek zor değil SÜKUT İKRAR'dan gelir!

13 Haziran 2015 Cumartesi Saat 15:04
Erdem Tezcan

Adnan abi merhaba. Ne ilk nede son olacaksın.Bu halk için uğraşmaya değmez bana göre. 26 yaşındayım ben daha karnından konuşmayan etrafında ki insanlara milleti için iki cümle kurabilen bir çerkese rastlamadım. Toplumun %95 i uyuşturucu verilmiş gibi, oynamaktan başka bir şey bildiği yok.Derneklere gidince tiksindim resmen neredeyse 5 kuşak ayrı ayrı folklor ekipleri oluşturmuş hababam dans edip duruyor. Ha başkalarının haklarını korumaya gelince çok yetenekli bu insanlar onuda söyleyeyim.Artık derneklere falanda gitmiyorum zaten. Okumaya öğrenmeye çalışıyorum gelecek sene yeniden üniversite sınavlarına girip çerkes dili ve edebiyatı okumak istiyorum. Hiç olmazsa onu yapayımda adam gibi çerkesce öğrenir tarihimi geçmişimi bilebilirim kimseye muhtaç olmadan.

saygılarımla Adnan abi.

13 Haziran 2015 Cumartesi Saat 14:51
eski nalçikli- WUMAR

beyler bayanlar sputnik okuyun anlarsınız rusyada ki vaziyetleri. siz rusyayı hala federasyon mı sanıyorsunuz yoksa?

geçmiş olsun demekle geçmeyecek de yinede geçmiş olsun adnan abi saygılar.selamlar

http://tr.sputniknews.com/rusya/20150612/1015970835.html?utm_source=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2F&utm_medium=short_url&utm_content=tju&utm_campaign=URL_shortening

12 Haziran 2015 Cuma Saat 23:01
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net