Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Recep Tayyip Erdoğan'dan 21 Mayıs Mesajı !
21 Mayıs 2013 Salı Saat 11:19
18 mayıs akşamı İstanbul Kartal'da,Kafkas Dernekleri Federasyonu (Kaffed) ve Kartal belediyesi tarafından gerçekleştirilen "Çerkes Sürgün ve Soykırım Anıtı" etkinliğine Kaffed tarafından davet edilen Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılamaması üzerine göndermiş olduğu mesajı bir ilk olmasına dikkat çekerek okurlarımızla paylaşıyoruz.

 
Kafkas Dernekleri Federasyonu Olarak düzenlediğiniz bu anlamlı etkinliğe nazik davetiniz için teşekkür ederim.
 
Hepinizin bildiği gibi doğal güzellikleri ve jeopolitik ehemmiyeti ile kafkasya kadim bir taihe beşiklik etmiş cesur ve onurlu bir halka ev sahipliği yapmış ve bu coğafya hafızalardan silinmeyecek beşakatli dönemlerden geçmiştir.
 
Günümüzde de Türk Vatandaşı olarak çok büyük bir nüfusa sahip olan Kafkas Halkları 1864 teki büyük sürgün sonucu anadoluun çeşitli yerlerine göç etmek zorunda kalmış büyük acılar çekmiştir. Osmanlı medeniyetinin engin hoşgörüsü ile yoğrulmuş anadolu insanının kucak açtığı kafkas halkları, dillerini kadim geleneklerini ve eşsiz kültürlerini nesilden nesile büyük bir özveri ile aktarmış ve aktarmaya da devam edeceklerdir.
 
İnanıyorum ki, büyük sürgünün 149. yılına geldiğimiz günümüzde her geçen yıl artan bir idrak ile bu hadise unutulmayacak gelecek nesiller tarafından da aynı şuurla hatırlanacaktır. Uluslararası farkındalık oluşturması açısından ciddi önemli bulduğum bu gibi etkinliklerin birlik beraberlik ve kardeşlik duygularımızın pekişmesine vesile olması temennisi ile sürgünde hayatını kaybedenleri rahmetle anıyor, sizi ve değerli davetlileri en kalbi muhabbetlerimle selamlıyorum.
 
RECEP TAYYİP ERDOĞAN
 
cherkessia.net

Bu haber toplam 4289 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net