Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Milli Takımın Başarıları
18 Mart 2012 Pazar Saat 00:19
Adıge Cumhuriyeti Onursal Antrenörlerinden Baste Selim ile Antrenör - eğitimci Nepsevu Bislan`ın belirttiğine göre; Dehu Azemat, Hakurıne Hazret, Keğezej Ruslan ve Anna Şimon Rusya Federasyonu Judo genç milli takımına alındılar.

Anapa`da Rusya Federasyonu 20 yaşına kadar olan Erkek ve Bayan sporcuların katıldığı Judo müsabakaları yapıldı. Adıgey Genç milli takımı müsabakalarda altıncı sırayı aldı. Judocularımız sıkletlerine göre katıldıkları yarışmalarda madalyalar aldılar.

55 kiloda Koşhable`de yetişmiş olan Dehu Azemat üçüncü oldu. İlk antrenörü aynı zamanda babası olan Dehu Bislandı. Şu an ki antrenörü ise Nepsevu Bislan.

100 kiloda ise Şevcen Rayonunda yetişmiş olan Hakurıne Hazret üçüncü geldi. İlk antrenörü Beğedır Ruslandı. Şimdiki antrenörleri ise Bedanıko Remezan ve Bayzet.

Dehu Azemat ve Hakurıne Hazret Adıge Devlet Üniversitesi kültür-fizik ve Judo Enstitüsünde öğrenimlerine devam etmekteler.

60 kiloda Keğezej Ruslan beşinci geldi. Ruslan Cırakıye doğumlu.  İlk Antrenörü Adıge Cumhuriyeti onursal Antrenörlerinden Akuş Muhammed. Şimdiki anterenörü ise Nepsevu Bislan.

Anna Şimon ise formu ile genç kızlarımız arasında dikkat çekiyor. 78 kiloda katıldığı müsabakalarda beşinci sırayı aldı. Adıge Cumhuriyeti Onursal Antrenörlerinden İgor Verjibske denetiminde judo sanatını öğreniyor.

Adıge Cumhuriyeti Onursal Antrenörlerinden Baste Selim ile Antrenör - eğitimci Nepsevu Bislan`ın belirttiğine göre; Dehu Azemat, Hakurıne Hazret, Keğezej Ruslan ve Anna Şimon Rusya Federasyonu Judo genç milli takımına alındılar. Eğitici toplantılara güreşçilerimiz katılacaklar. Moskovaya davet edilerek sonbaharda burada yapılacak olan Avrupa müsabakalarına hazırlanacaklar.

Anapa`da gerçekleştirilen Rusya müsabakalarına 54 judo takımı katıldı. Adıgey takımı bu yarışmalarda altıncı sırayı kazandı. Cumhuriyetimiz sporcularına daha da güvenerek madalyalarını arttırmalarını temenni ediyoruz.

YEMT`IL Nurbıy

Fotograf: Rusya Judo Genç milli takımına seçilen sporcularımız- Keğezej Ruslan, Hakurıne Hazret, Anna Şimon, Dehu Azemat

Çev. AÇUMIJ Hilmi

Kaynak Адыгэ Макъ 


Bu haber toplam 1299 defa okundu.


Bu habere yorum eklenmemiştir. İlk yorumu siz ekleyin.
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net