Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
ABHAZYA GAZİSİ VE YAZARIMIZ AÇUMIJ HİLMİ ABHAZYA VATANDAŞLIĞINI GERİ İADE EDİYOR
23 Ocak 2012 Pazartesi Saat 00:17
Benim ulusum, Çerkes(Adıge)ler üzerinde, böylesi, suni bir şekilde bölücü niteliklere sahip çalışma yürüten bir devletin vatandaşlığını sürdürmek istemiyor ve vatandaşlığınızdan ayrılmak istediğimi bildiriyorum. Bu konudaki istemimde temel amacım; ulusumun, gelecek nesillerin birliği karşısında alnımın ak olmasıdır.

Sayın Abhazya Cumhuriyeti Başkanına;
(president@abkhaziagov.org),

Sayın Yakın Yurtdışı Sektörü Başkanına;
(sbz@abkhaziagov.org),

Sayın Uzak Yurtdışı Sektörü Başkanına;
(sdz@abkhaziagov.org),

Sayın Soydaşlarla İlişkiler Sektörü Başkanına;
(scc@abkhaziagov.org),

Sayın İçişleri Politikası Bölümü Başkanına
(ovp@abkhaziagov.org);

 

DİLEKÇE

Ben, Türkiye doğumlu, Çerkes (Adıge) ulusunun bölünmez bir parçası olan Şapsığların Açumıj sülalesine mensup, Abhaz ulusunun birliği adına yürütülen savaşa iştirak etmiş birisiyim.

Çerkes (Adıge) ulusunun bölünmez bir parçası olan Şapsığlara diğer Çerkes (Adıge)lere kıyasla daha kolay vatandaşlık verme çalışmalarınızın varlığından haberdar oldum. Şayet bu gerçek ise;  benim ulusum Çerkes(Adıge)ler üzerinde, böylesi, suni bir şekilde bölücü niteliklere sahip çalışma yürüten bir devletin vatandaşlığını sürdürmek istemiyor ve vatandaşlığınızdan ayrılmak istediğimi bildiriyorum. Bu konudaki istemimde temel amacım; ulusumun, gelecek nesillerin birliği karşısında alnımın ak olmasıdır.

Dün, bugün ve yarın da birliği için çalışmayı istediğim Abhaz ulusundan (günümüz idaresinin tutumları nedeniyle) yapmak zorunda olduğum bu eylemden dolayı özür diliyorum.

 

Açumıj Hilmi

Adıgey Cumhuriyeti,
Maykop Kenti,
8 Mart Caddesi, 22 No.lu ev, daire. 120.
e-mail: ozenhilmi2@gmail.com

 

Ekler……………:
Abhazya Kimliği Kopyası

 

 

Господину Президенту Республики Абхазия
(president@abkhaziagov.org),

господам заведующим  Секторами ближнего
(sbz@abkhaziagov.org)

и дальнего зарубежья
(sdz@abkhaziagov.org),

Сектором по связям с соотечественниками
(scc@abkhaziagov.org),

Отделом внешней политики
(ovp@abkhaziagov.org)

 

Заявление.

Я, родившийся в Турции, шапсугский представитель неделимого адыгского (черкесского) народа, рода Ачмиз, – гражданин Абхазии, который послужил в свое время ради единения абхазского народа на имевшей место войне.

Узнал о том, что вы намерены предоставлять гражданство в первую очередь шапсугской части неделимого адыгского (черкесского) народа. Если это истина, я намерен отказаться от вашего гражданства, не желая оставаться гражданином страны, искусственно разделяющей адыгский (черкесский) народ. Мотивом этому является желание оставаться чистым перед будущими поколениями, перед их единством.

Извиняюсь за то, что нарушаю (по воле современной власти) мое желание служить единству абхазского народа, все-таки остающееся в силе и сегодня, и завтра.

Ачмиз Хилми

Республика Адыгея,
г.Майкоп, ул. 8 Марта, д. 22, кв. 120.
e-mail: ozenhilmi2@gmail.com

 

Приложение.......:

Копия Абхазского Паспорта


Bu haber toplam 3777 defa okundu.


vural cankır

tebrik ederim açmüj hilmi bey siz gerekeni yapmışsınız allaha emanet olun.

04 Şubat 2012 Cumartesi Saat 00:54
saim

Artık Ali Topu Tutarsa Sevinirim

25 Ocak 2012 Çarşamba Saat 13:52
saim

Neyse olabilir hepimiz insanız.Baştan alalım.
BİZ BÖ-LÜCÜ DE-Ğİ-LİZ.HER HAL-KIN KEN-Dİ ÖZ-GÜN YA-PI-SIN-DA VE KEN-Dİ KİM-Lİ-ĞİN-DE U-LUS-LAŞ-MA-SIN-DAN AMA AS-GA-Rİ MÜŞ-TE-REK-LER-DEN-DE KOP-MA-MA-SIN-DAN YA-NA-YIZ.ÇÜN-KÜ İN-SAN-LA-RI KEN-Dİ ULU-SAL A-DIY-LA VE KİM-Lİ-Ğİ İLE Bİ-LİNÇ-LEN-DİR-MEK YE-Rİ-NE BİR COĞ-RAF-YA ADI İLE TA-NI-TA-RAK U-LUS-LA-RI U-LUS YA-PAN MİL-Lİ İ-RA-DE DE-NEN KAV-RAM-IN YE-RİNE PO-Lİ KİM-LİK OTURT-MA-NIN A-SİMİ-LAS-YONU HAN-Gİ NOK-TA-LARA GE-TİR-DİĞİ-Nİ GÖ-RÜ-YO-RUZ.VE OL-MA-YAN BİR İ-CAT YAP-MI-YO-RUZ.TA-RİH-TE VAR O-LAN TOP-RAK-LARI-MIZI VE Dİ-Lİ-Mİ-Zİ GE-Rİ İS-Tİ-YO-RUZ.BU BÖ-LÜ-CÜ-LÜK SÖY-LE-Mİ-NİN AS-LIN-DA HAN-Gİ DÜ-ŞÜN-CE-NİN BİR SA-VUN-MA A-RA-CI OL-DU-ĞU-NU DÜ-ŞÜ-NÜN BEN-CE.BAŞ-KA Bİ-LİNÇ VE BAŞ-KA SÖY-LEM-LER-LE KEN-Dİ HAL-KI-NI-ZI YAR-GI-LA-MAK HİÇ DE DOĞ-RU DE-ĞİL-DİR.ÇER-KES-LER FE-O-DAL A-ŞA-MA-YI YE-Nİ YIK-MA-YA BAŞ-LA-DIK-LA-RI İ-ÇİN ,ÇER-KES HAL-KIN-DAN O-LAN-LA-RIN Dİ-AS-PO-RA İK-Tİ-DAR-LA-RI-NI SAL-LA-MA-SI-NIN SAN-CI-LA-RI İLE MİK-RO YA-DA BAŞ-KA Bİ-LİNÇ-LE-RİN SI-FAT-LA-RIY-LA YAR-GI-LA-MA-NIZ-DAN KEN-Dİ A-DI-MA SI-KIL-DIM.BU-NU AN-LA-MAK İS-TE-ME-ME-NZ-DEN DE
Selamlar

25 Ocak 2012 Çarşamba Saat 13:51
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net