Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
H. Yaşar Nogay
31 Martta Seçim Var:
08 Mart 2019 Cuma Saat 21:50

Bu seçimde, bir Çerkes delikanlısı Avukat Doğan Duman, İSTANBUL Büyük Şehir Belediye Başkanlığı için bağımsız adayımızdır. Türkiye’nin en büyük şehri, Büyük metropol ve Dünya’nın incisi, İstanbul’da yaşayan Çerkesler’e, Kafkas kökenli insanlara önemli bir görev düşmektedir 31 Mart 2019 günü.


Bu muhteşem şehirde yaşayan her bir Çerkes, her Kafkasya kökenli ve onların yakınları, dostları her İstanbullu seçmen vatandaşın, 31 Mart sabahı erkenden, ilk işi, doğruca seçim sandığına gidip, Bağımsız Büyük Şehir Belediye Başkanı adayı, Av. Doğan Duman için oyunu kullanması gerekiyor.


Neden mi?


Bu ülkede, çerkeslerin de var olduğunu, birlik ve bütünlük içersinde olabildiklerini, sayılarının az olmadığını ve Türkiye’nin siyaset arenasında yer almaya hazırlandıklarını göstermek için. Oylarınız, Bu ülkenin önde gelen siyasi kurumları ve aktörleri için ciddi bir uyarı olacaktır.


Bu bir fırsattır kaçırmamak lazım.


Başlangıçta, ÇDP (Çoğulcu Demokrasi Partisi) nin, Toplumun bütün kesimlerinin mutabakatı ile kurulmuş olmaması, daha öncesinde, kurucu aktörlerin, derneklerimizde ve toplum içersinde rahatsızlık yaratıcı söylem ve eylemlerde bulunmuş olmaları geride kalmıştır. O zamanlar, bu yanlışlıklarla en fazla mücadele eden biri olarak, geçmişe takılmadan, bugün toplumsal çıkarlarımıza öncelik verilmesi gerektiğini düşünüyorum.


Bugün Çerkes toplumu adına, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Başkanlığına, Av.Doğan Duman kardeşimiz aday ise, oyumuzu onun için kullanmak, en doğal görevimizdir.


Siyasi partilerin ittifakları, blok adaylarının mücadeleleri bizi ilgilendirmiyor. Zaten, bizim oylarımız ne kadar çok olursa olsun, onlar için sonuç değişmeyecektir. Zaten, onların önüne geçip, seçimi kazanma iddiamız da yok.


Ancak, Bağımsız adayımız için sandıktan çıkacak oy sayısı bizim için çok önemli. Yüksek sayıda oy çıkması halinde, toplum olarak kazancımız büyük olacak, Türkiye de Siyasi arenaya çıkışın bir anlamı olacaktır. Ama, çıkan oy sayısı az olursa, İstanbullu seçmenler olarak kendi toplumumuza, büyük haksızlık etmiş oluruz.


Bu olaydan zaferle çıkılması halinde, bir tarafın değil, farklı yapılara karşı oldukları halde, kendilerini aşarak, toplumsal fayda anlayışını öne çıkarabilen her kesin zaferi olacaktır.


Artık yeter, ortak akıl, ortak irade ve ortak faydamızla tanışalım. Gerektiğinde siyaset sahnesinde birlik ve bütünlüğe hazır olduğumuzu gösterelim.


Bu yazı toplam 3641 defa okundu.

İlkay Genç

Subjektif, hayattan kopuk değerlendirmeler. Türkiye'nin içinde bulunduğu koşulları hesaba katmayan yaklaşımlar. Gücümüzü sınama seçimi bu seçim değildir. Bazı partilerin taşeronu olunmasın. DİKKAT.

16 Mart 2019 Cumartesi Saat 18:12
M.ERDAL TURAN

İstanbul seçmeni için şans bu. Bir Çerkes'e Doğan Duman'a oyumu veriyorum diyebilecek.

Şimdiye kadar başkaları için kullandığı oyu şimdi kendi için kullanabilecek.

16 Mart 2019 Cumartesi Saat 18:10
Sitemizin hiçbir vakıf, dernek vs. ile ilgisi yoktur. Sitede yayınlanan tüm materyallerin her hakkı saklıdır. Sitemizde yayınlanan yazı ve yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.
Siteden kaynak gösterilmeden yazı kopyalanamaz.
Copyright © Cherkessia.Net 2009 İletişim: info@cherkessia.net